• یکشنبه / ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99031810515
  • خبرنگار : 71560

بررسی وضعیت اقتصادی کشور در مجلس

نماینده شهرکرد: ارائه گزارش وزرا باید با پیشنهادات و راهکار نمایندگان همراه شود

نماینده شهرکرد: ارائه گزارش وزرا باید با پیشنهادات و راهکار نمایندگان همراه شود

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این‌که صرفا وزرا گزارشی را ارائه دهند و نمایندگان نیز بی‌تفاوت از کنار آن عبور کنند مشکلی حل نخواهد شد و این رویه در مجلس یازدهم باید تغییر کند.

به گزارش ایسنا، احمد راستینه در تذکری با استناد به ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بحث تحول را مطرح کردند. اینگونه ارائه‌ گزارشات از سوی وزرا و استماع همکاران که اکثرا درگیر رایزنی‌های خود هستند راه به جایی نمی‌برد و همانند سایر ادوار مجلس شورای اسلامی صرفا گزارشی ارائه شده و گره‌ای باز نمی‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم به مجلس یازدهم امید بستند و ما باید درس عبرت بگیریم. ما باید به دنبال ارائه پیشنهاد و راهکار و بازخورد به دنبال ارائه‌ گزارش باشیم. این‌که صرفا گزارشی ارائه شود مشکلی حل نخواهد شد. بنده پیشنهاد می‌دهم قبل از ارائه گزارش در صحن نمایندگان نیز پیشنهادات و راهکارهای خود را آماده کرده و به هیات رییسه ارائه کنند. اینگونه که صرفا گزارشی ارائه شود و نمایندگان نیز بی‌تفاوت از کنار آن بگذرند راه به جایی نمی‌برد.

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: ان‌شاءالله همکارانی که ایستاده‌اند بر سر جای خود نشسته و به گزارشات توجه کنند. وزرا اکنون برای افزایش اطلاعات عمومی همکاران گزارشی را ارائه می‌دهند تا در جریان آخرین وضعیت قرار گیرند. ان‌شاءالله پس از آغاز به کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی مسیری که شما اشاره داشتید طی می‌شود.

انتهای پیام