• چهارشنبه / ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۹
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99032818199
  • منبع : نمایندگی مازندران

وزیر کشور:

مازندران به اندازه یک کشور ظرفیت دارد

مازندران به اندازه یک کشور ظرفیت دارد

ایسنا/مازندران وزیر کشور با اشاره به اینکه مازندران دارای ظرفیت های یک کشور است و باید برای گردشگری و ثروت های بی نظیر خود برنامه ریزی دراز مدت داشته باشد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، در نشست با مدیران مازندران و نهادهای مختلف اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی و با مشارکت ویدیوکنفرانسی فرمانداران سراسر استان، اظهار کرد: در چارچوب قوانین بین‌المللی و احترام متقابل با کشورهای جهان تعامل داریم و امروز برای تمام کشورهای دنیا مشخص شده است که رییس جمهوری فعلی آمریکا قابل اطمینان نیست و وی نه تنها از برجام، بلکه از برخی دیگر از تعهدات بین المللی نیز خارج می‌شود.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا نشان داد که به هیچ یک از تعهدات سازمان های بین المللی نیز متعهد نیست و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران، بلکه با برخی دیگر از کشورهای جهان از جمله چین و روسیه نیز مشکل پیدا کرده است و مشکلات را حتی به داخل کشورش نیز می‌کشاند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی با این رئیس جمهوری که آمریکا دارد، امکان گفت و گو وجود ندارد و برای تمام دنیا هم ثابت شده است که ترامپ فرد مطمئن برای گفت و گو و تعهدات بین المللی نیست و در واقع خوی استکباری آمریکا برای تمام دنیا به اثبات رسیده است.

رحمانی فضلی گفت: اگرچه ما با خوی استکباری آمریکا مشکل داریم اما دشمنی ما با آن کشور ذاتی نیست و همان گونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با دولت آمریکا مشکل داریم و با مردم آن کشور هیچ دشمنی نداریم.

وی افزود: تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناند، امکان گفت‌وگو با آن را نداریم.

وزیر کشور با اشاره به اجماع همگانی نسبت به برجام در داخل کشور، گفت: به هر حال با برجام راهگشایی خوبی از لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور ایجاد شد و شاهد رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در کشور بودیم.

وی ادامه داد: با خروج آمریکا از برجام در پی بدعهدی رییس جمهوری فعلی آن کشور، اگرچه در ابتدا مشکلات اقتصادی بویژه برای عموم مردم ایجاد شد، اما بعد از زمان اندکی توانستیم بر این مشکلات فائق آییم و خط بطلان بر پیش بینی های بدبینانه در مورد آینده کشورمان بکشیم.

رحمانی فضلی گفت: تجربه به ما ثابت کرده است که برای افزایش قدرت چانی زنی در دنیا باید در حوزه اقتصادی نیز همانند حوزه نظامی به توانمندی و به توان بازدارندگی برسیم و در این صورت می توانیم اهداف خود را در دنیا دنبال کنیم.

وزیر کشور در پایان سخنان خود با تشکر از همه تلاشگران عرصه مقابله با کرونا در استان مازندران که بخوبی با هدایت استاندار موفق به مدیریت این بیماری شدند، گفت: صیانت از امنیت، معیشت و آزادی های قانونی مهم ترین محورهای خدمت همه مدیران در وزارت کشور باشد.

وی ظرفیت اساسی و اصلی مازندران را گردشگری برشمرد و افزود: مازندران دارای ظرفیت های یک کشور است و باید برای گردشگری و ثروت های بی نظیر خود برنامه ریزی دراز مدت داشته باشد.

رحمانی فضلی از نحوه تعامل استاندار مازندران در راستای توسعه استان با دستگاه ها و دیگر قوا قدردانی و اظهار کرد: کاهش چشمگیر آتش سوزی ها در مازندران موجب خرسندی است.

در این نشست؛ مسایل بخش های مختلف حوزه های سیاسی، اجتماعی، امنیتی، انتظامی، قضایی، اقتصادی، عمرانی، برنامه و بودجه، گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت مطرح و گزارش مبسوطی از اقدامات حوزه مقابله با کرونا در استان به وزیر کشور ارائه شد.

انتهای پیام