• شنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۲
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99033119525
  • منبع : نمایندگی اردبیل

کمربند طلایی سبلان باهدف رونق گردشگری تکمیل می‌شود

کمربند طلایی سبلان باهدف رونق گردشگری  تکمیل می‌شود

ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل از تکمیل کمربند طلایی سبلان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کمربند طلایی سبلان یکی از پروژه‌های مهم جاذب گردشگر در استان بوده که نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری و افزایش ماندگاری مسافران در منطقه ایفا خواهد کرد.

اکبر بهنامجو صبح امروز، 31 خردادماه در بازدید از کمربند طلایی سبلان اظهار کرد: کمربند طلایی سبلان یکی از پروژه‌های مهم جاذب گردشگر در استان بوده که نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری و افزایش ماندگاری مسافران در منطقه ایفا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه عملیات زیرسازی این مسیر گردشگری از مشگین‌شهر تا سردابه تکمیل شده و به زودی آسفالت خواهد شد، گفت: ادامه آن از سردابه تا سرعین نیز با مصالح بومی و سازگار با اقلیم منطقه به نحوی که آسیب زیست‌محیطی به منطقه وارد نشود، زیرسازی می‌شود تا مسیر تکمیل این کمربند فراهم آید.

استاندار اردبیل اضافه کرد: با تکمیل این مسیر و اتصال سردابه به سرعین کمربند طلایی سبلان تکمیل شده و گامی اساسی در مسیر ثبت جهانی کوه سبلان برداشته خواهد شد.

بهنامجو با اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری در مسیر این کمربند گردشگری و اطراف کوه سبلان گفت: سرمایه‌گذاری در این منطقه صرفا به طرح‌های مهم جاذب گردشگر محدود خواهد شد.

وی تصریح کرد:‌ بر این اساس به طرح‌هایی چون استحصال معدن که سبب تخریب طبیعت پیرامون کوه سبلان می‌شوند مجوز صادر نخواهد شد تا منظر طبیعی و بکر منطقه حفظ شده و تنها طرح‌های گردشگری در این منطقه اجرا شود.

استاندار اردبیل با تاکید بر استفاده از مصالح بومی و طبیعی در اجرای این مسیر گردشگری عنوان کرد: این مهم در حفاظت از طبیعت و محیط زیست منطقه نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

افزایش ماندگاری مسافران در اردبیل با تکمیل مسیر طلایی سبلان

نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار کرد: با تکمیل این مسیر شاهد افزایش ماندگاری مسافران در استان و بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری منطقه خواهیم بود.»

او ایجاد زیرساخت‌ها را پیش‌زمینه رونق صنعت گردشگری دانست و افزود: ایجاد زیرساخت در این منطقه زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران توانمند و گردشگران در منطقه را فراهم خواهد آورد.

انتهای پیام