• یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۲۰:۳۳
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99040100935
  • خبرنگار : 50176

خرید بالغ بر ۶۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان لرستان

خرید بالغ بر ۶۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان از خرید بالغ بر ۶۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خبر داد.

حجت بیرانوند در جلسه ستاد خرید گندم سازمان جهاد کشاورزی لرستان که امروز یکم تیرماه در محل این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: تا آخرین روز از خرداد ماه سال جاری بالغ بر ۶۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید اداره کل غله و خدمات بازرگانی و مراکز خرید تعاون روستایی خریداری شده و به سیلوهای ذخیره سازی گندم استان تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: تا این  تاریخ نیز ۶۷ تن دانه روغنی کلزا توسط مراکز خرید از کشاورزان کلزا کار خریداری شده است‌

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: تا هفدهم خرداد ماه ۹۹ نیز با تمامی کشاورزان که گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده‌اند، تسویه حساب کامل انجام شده و بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان به این کشاورزان پرداخت شده است.

بیرانوند اضافه کر: طلب مابقی کشاورزانی که گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده اند با پیگیری های انجام شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در چند روز آتی پرداخت خواهد شد.

ابراهیمی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از تمامی عوامل خرید گندم و دانه های روغنی در سال زراعی ۹۹ -۹۸، افزود: با تدابیر انجام شده به میزان و مقدار کافی کمباین های برداشت در استان وجود داشته و پیش‌بینی‌های لازم جهت برداشت به موقع و خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان انجام شده است.

وی ضمن تاکید بر فعال و پویا بودن سامانه پهنه بندی جهت ثبت گندم خریداری شده کشاورزان، از عوامل پشتیبانی سامانه پهنه بندی و کارشناسان پهنه خواست در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به ثبت این اطلاعات اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی لرستان همچنین بر فعال بودن تمامی مراکز خرید در سطح استان به صورت ۲۴ ساعت تاکید کرد و ادامه داد: این مراکز می بایست بر اساس دستورالعمل های ابلاغی نسبت به خرید گندم سلف‌خرها یا مباشرین اقدام کنند.

انتهای پیام