• دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۵
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99040201424
  • خبرنگار : 50167

آغاز خرید گندم تضمینی در زنجان

آغاز خرید گندم تضمینی در زنجان

ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ زنجان گفت: نخستین محموله گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان به میزان ۱۹ تن به صورت تضمینی خریداری شده است.

محمد ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با خریداری گندم از کشاورزان استان در سال‌جاری، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده امسال ۲۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری خواهد شد که در سال‌جاری هر کیلوگرم گندم از کشاورزان ۲۵ هزار ریال خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین محموله گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان به میزان ۱۹ تن به صورت تضمینی خریداری شد و میزان گندم خریداری شده در سیلوی غدیر زنجان تخلیه شد، افزود: قابل ذکر است در سال گذشته ۲۸۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد.

این مسئول تصریح کرد: کشاورزان استان باید کمباین‌ها مورد استفاده خود را تنظیم کنند و از کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنند تا گندم‌ها هنگام برداشت خُرد نشده و کیفیت محصول نیز حفظ شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان با بیان اینکه در سال‌جاری ظرفیت سیلوهای استان ۳۰ هزار تن افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: برای سهولت و دسترسی راحت به مراکز عرضه گندم تعداد سیلوها از ۴۰ مورد در سال گذشته به ۴۵ مورد در سال‌جاری افزایش یافته است.

انتهای پیام