• دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۲۳:۵۰
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99040201879
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

تسهیل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان بخش گردشگری

تسهیل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان بخش گردشگری

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی در پرداخت و تسهیل شرایط به متقاضیان در بخش گردشگری اهتمام ویژه دهند.

علی آشتاب در کمیته فنی اشتغال که شامگاه دوم تیرماه برگزار شد با اشاره به اینکه لرستان به لحاظ تاریخی و جاذبه‌های عمومی و به‌خصوص گردشگری اهمیت بالایی دارد اظهار کرد: صنعت گردشگری به‌عنوان متنوع‌ترین و بزرگ‌ترین صنایع در جهان، مهم‌ترین منبع درآمد و ایجاد فرصت‌های شغلی برای بسیاری از کشورهای دنیا است؛ که استان لرستان در این زمینه منابع طبیعی و تاریخی فراوانی دارد.

وی تسهیل شرایط در این بخش را ضروری دانست و افزود: توسعه گردشگری در استان، به‌طور حتم در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری شهرستان مؤثر خواهد بود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به عملکرد خوب دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در استان خاطرنشان کرد: استان در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، عملکرد خوبی داشته است و بایستی تلاش کرد این طرح‌ها با نظارت و کارشناسی و با نتیجه بخشی بهتر اجرا گردند تا از طریق آن، هدف دولت در تثبیت جمعیت روستایی، ایجاد اشتغال در روستاها تأمین شود.

آشتاب در رابطه با اشتغال روستایی استان اضافه کرد: تاکنون در لرستان توسط بانک‌های عامل مبلغ ۲۲۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزار به ۲۳۹ طرح پیش‌بینی اشتغال ۵ هزار و ۱۹۷ نفر پرداخت شده یا در مرحله پرداخت هستند.

انتهای پیام