• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۸
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99041108197
  • خبرنگار : 50214

معاون استاندار خواستار شد:

ورود شهرداری‌های استان یزد به مسکن استجاری

ورود شهرداری‌های استان یزد به مسکن استجاری

ایسنا/یزد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در ابلاغی از شهرداری‌های استان خواست به موضوع تولید مسکن استیجاری ورود کنند.

«محسن صادقیان» در این ابلاغ اظهار کرد: با عنایت به تاکید استاندار محترم مبنی بر رونق ساخت و ساز در استان و لزوم ایجاد ارزش افزوده بر املاک شهرداری و زمین‌های معوض دولت به شهرداری‌ها، در راستای اجرای طرح های عمرانی و همچنین مساعدت شهرداری‌ها در ساخت و تولید مسکن استیجاری برای اقشار مورد نیاز، لازم است در کم‌ترین زمان ممکن درخصوص اجرایی شدن این موضوع برنامه‌ریزی کرده و اقدام لازم را به‌عمل آورید.

معاون استاندار به تازگی در نشستی اعلام کرده بود که افزایش قیمت زمین و مسکن در استان هیچ ارتباطی به بازاز عرضه و تقاضا ندارد.

به گفته‌ی وی، طبق آخرین آمار بدست آمده ۱۴ درصد خانه‌های شهری یزد خالی است که در این رابطه قانون بودجه سال ۹۹ دولت را مکلف به اخذ مالیات از خانه‌های خالی شهرهای با جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر کرده که در آینده نزدیک این مهم تحقق خواهد یافت و امید است با عرضه خانه‌های خالی، قیمت اجاره مسکن کاهش یابد.

استان یزد با احتساب شهر مجومرد در شهرستان اشکذر که اخیراً یا مصوبه هیات وزیران به عنوان شهر شناخته شد، دارای ۲۲ شهر و شهرداری است.

انتهای پیام