• جمعه / ۱۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۱
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99041309567
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

۳۰ درصد مزد شغل اولی‌ها در هرمزگان توسط دولت پرداخت می‌شود

۳۰ درصد مزد شغل اولی‌ها در هرمزگان توسط دولت پرداخت می‌شود

ایسنا/هرمزگان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: پرداخت ۳۰ درصد مزد شغل اولی‌ها در هرمزگان توسط دولت به کار فرمایان در راستای طرح پرداخت یارانه دستمزد انجام می‌شود

هادی ابراهیمی روز گذشته(۱۲ تیر ماه) در بازدید از واحدهای تولیدی بندرعباس، با اشاره به اینکه پرداخت ۳۰ درصد مزد شغل اولی‌ها در هرمزگان توسط دولت به کار فرمایان در راستای طرح پرداخت یارانه دستمزد انجام می‌شود، افزود: این طرح سال گذشته در پنج استان اجرا شد و امسال سه استان دیگر از جمله هرمزگان هم به این طرح اضافه شدند.

وی تصریح کرد: شغل اولی‌هایی که توسط کارفرمایان جذب می‌شوند، باید در محدوده سنی بین ۲۰ تا ۳۵ سال باشند و بیش از سه ماه سابقه پرداخت حق بیمه هم نداشته باشند.

ابراهیمی با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار از شرایط سنی در این طرح مستثنی هستند، خاطرنشان کرد: طرح پرداخت یارانه دستمزد به عنوان یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال است که با هدف توانمندسازی و اشتغالزایی پایدار در استان‌های کمتر برخوردار اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: کاهش هزینه‌های به کارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور تولید و اشتغال پایدار، افزایش فرصت اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقای تولید داخلی و رقابت‌پذیری در بنگاه‌های اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم‌برخوردار از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح عنوان شده است.

ابراهیمی در پایان گفت: سقف بهره مندی هر کارگاه برای استفاده از نیروی کار شغل اولی معادل حداکثر ۵۰ درصد نیروی کار موجود است.

انتهای پیام