• یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۹
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99041511328
  • خبرنگار : 50180

افزایش 2 برابری دهیاری‌های کرمانشاه در دولت تدبیر و امید

ایسنا/کرمانشاه فرماندار کرمانشاه از افزایش دو برابری تعداد دهیاری‌های این شهرستان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

فضل الله رنجبر در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان کرمانشاه 363 دهیاری داریم، در حالیکه تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 163 دهیاری داشتیم.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه مدیران 31 دهیاری در شهرستان کرمانشاه زن هستند، اضافه کرد: 23 نفر از مدیران دهیاری‌های شهرستان کرمانشاه مدرک کارشناسی ارشد داشته و 100 نفر مدرک کارشناسی دارند.

وی با تاکید بر نقش مهم دهیاری‌ها در توسعه روستاها، گفت: روستاهایی که از دهیاران با توان بالای مدیریتی برخوردارند، بیشتر در کانون توسعه قرار می گیرند.

رنجبر اشاره‌ای هم به شیوه انتخاب دهیاران داشت و گفت: دهیاران با رای شوراهای اسلامی روستا انتخاب می‌شوند و حکم آنها پس از سیر مراحل قانونی توسط بخشداران صادر می‌شود.

 فرماندار کرمانشاه با اشاره به اقدامات دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید، گفت: از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بالغ بر 100 میلیارد تومان از طریق دهیاری‌های حوزه شهرستان کرمانشاه و در روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری در حوزه بهبود محیط روستا،آسفالت، جدول گذاری، هدایت آب های سطحی و احداث کانال دفع آبهای سطحی هزینه شده که مبلغ قابل توجهی است.


انتهای پیام