• سه‌شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۲
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99041712963
  • خبرنگار : 71567

سفیر سابق ایران در روسیه تاکید کرد

ضرورت بازنگری و ارزیابی تفاهم‌نامه‌های دانشگاهی ایران و روسیه 

ضرورت بازنگری و ارزیابی تفاهم‌نامه‌های دانشگاهی ایران و روسیه 

سفیر سابق ایران در روسیه با تاکید بر اینکه پنج سال از تاسیس اتحادیه دانشگاه های ایران و روسیه می گذرد، گفت: جا دارد یک ارزیابی از تفاهم‌نامه ها و اسنادی که به امضا رسیده است، صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا، مهدی سنایی  در اجلاس روسای دانشگاه های ایران و روسیه که به صورت مجازی در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: همکاری های دانشگاهی یکی از محورهای اصلی روابط دو کشور ایران و روسیه است چرا که این روابط بین دانشگاهی و نخبگانی در ذات خود اهمیت دارد و به فهم و شناخت دو کشور کمک می کند.

سنایی در ادامه تصریح کرد: پنج سال از تاسیس اتحادیه دانشگاه های ایران و روسیه می گذرد؛ جا دارد یک ارزیابی از تفاهم‌نامه ها و اسنادی که به امضا رسیده است، صورت بگیرد.
 
سفیر سابق ایران در روسیه خاطرنشان کرد: این اتحادیه توفیقات زیادی دارد اما تداوم و تشدید عملکرد آن نیازمند ارزیابی مجددی است. البته برخی دانشگاه ها فعال تر بودند و نقاط قوت باید برجسته تر شود

وی اظهار کرد: اعتقادم این است با وجود درگیری با ویروس کرونا، علیرغم همه سختی ها و دشواریی هایی که ایجاد کرده است، برای حوزه آموزش یک بسترفراهم کرد.
وی اظهار داشت: وبینارهای متعددی که برگزار می شود نشان می دهد گاهی ارتباطات تسهیل و در هزینه های رفت و امد، اقامت و تشریفات صرفه جویی شود. 

سفیر سابق ایران در روسیه در پایان تاکید کرد: در حوزه اموزش حتی پیش از کرونا هم برخی استادان تاکید داشتند بهره مندی از فضای مجازی باید بیشتر می شود. 
سنایی افزود: حتی اگر کرونا و محدودیت ها برداشته شد از فضای مجازی بیشتر استفاده شود.
انتهای پیام