• سه‌شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۰
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99041713107
  • خبرنگار : 50340

هشتمین هشدار نارنجی هواشناسی سیستان و بلوچستان برای تقویت بارش‌های مونسون صادر شد

هشتمین هشدار نارنجی هواشناسی سیستان و بلوچستان برای تقویت بارش‌های مونسون صادر شد

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشتیمن هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان در سال جاری گفت: از بعدازظهر سه شنبه بارش های مونسون همراه با تندبادهای موقتی ارتفاعات جنوب و غرب استان را فرا می گیرد.

دوست محمد کلیم اظهار داشت: این بارش ها به صورت رگبارهای پراکنده همراه با رعد و برق و تندباد لحظه ای خواهد بود و پیش بینی می شود ارتفاعات شهرستان های راسک، سرباز، قصرقند، نیکشهر، فنوج تا بزمان، ایرانشهر، بمپور، دلگان، جنوب خاش و غرب مهرستان را فرا گیرد.

وی افزود: جاری شدن رواناب، طغیان موقتی رودخانه های فصلی و بارش تگرگ در این مناطق پیش بینی می شود بنابراین توصیه می شود در زمان بارش ها از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه رودخانه های فصلی خودداری شود. 

کلیم ادامه داد: تا چهارشنبه پیش رو وزش بادهای شدید بر روی دریای عمان به ویژه نواحی شرقی ادامه دارد که سبب مواج شدن دریای عمان می شود به طوریکه ارتفاع موج در مناطق شرقی به 2.5 تا 3 متر خواهد رسید.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: اثر مخاطره آمیز این شرایط احتمال پاره شدن تورهای ماهی گیری، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک است که توصیه می شود برای جلوگیری از وقوع این شرایط محدودیت تردد برای این قایق ها اعمال شود.

انتهای پیام