• چهارشنبه / ۲۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99042518903
  • خبرنگار : 50165

یک مسئول در سازمان صمت استان زنجان اعلام کرد

فعالیت بیش از ۴۲ هزار واحدهای صنفی در استان زنجان

فعالیت بیش از ۴۲ هزار واحدهای صنفی در استان زنجان

ایسنا/زنجان معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در استان ۴۲ هزار و ۲۵ واحد صنفی در حال فعالیت است.

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ۲۰۰۰ واحد صنفی در سطح استان زنجان در حال فعالیت است، اظهار کرد: در حال حاضر در سطح استان ۴۲ هزار و ۲۵ واحد صنفی در حال فعالیت است که از این تعداد ۲۱ هزار و ۳۹۸ واحد در شهرستان زنجان مستقر است.

وی افزود: در این راستا ۹۷ اتحادیه در استان ایجاد شده است که در سال‌جاری و تاکنون شاهد ادغام ۱۰ اتحادیه و تشکیل ۵ اتحادیه جدید بودیم.

این مسئول با اشاره به برگزاری ۱۷ جلسه کمیسیون نظارت طی سال گذشته، ادامه داد: در این جلسات ۵۷ مصوبه و در سال‌جاری تاکنون سه جلسه کمیسیون نظارت با ۱۴ مصوبه به تصویب رسیده است.

مسیبی با اشاره به سایر اقدامات صورت گرفته در اداره اصناف، تصریح کرد: اصلاح همه ضوابط داخلی اتحادیه‌های صنفی و ثبت در سامانه ایرانیان اصناف و نیز پالایش همه رسته‌های اتحادیه‌های صنفی از جمله سایر اقدامات اداره اصناف این سازمان است تا مشکلات فعالان حوزه صنفی تسهیل و تعدیل شود.

معاون بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: پیگیری‌هایی در خصوص اخذ تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ و وام مشاغل خانگی برای اصناف انجام شد و نظارت بر شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای از جمله اقداماتی است در راستای کاهش مشکلات اصناف انجام شده است.

انتهای پیام