• سه‌شنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۶
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99043123365
  • خبرنگار : 50046

یک مسئول خبر داد:

راه‌اندازی ۳۰ مرکز نیکوکاری جدید تا پایان سال در خراسان شمالی

راه‌اندازی ۳۰ مرکز نیکوکاری جدید تا پایان سال در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه هم‌اکنون ۹۱ مرکز نیکوکاری در این استان در حال فعالیت است،گفت: باهدف ترویج فرهنگ کار نیک و کمک به نیازمندان تعداد این مراکز تا قبل از پایان سال به ۱۲۱ مورد افزایش می‌یابد.

مجید الهی راد  هدف از توسعه مراکز نیکوکاری را انجام امری خداپسندانه در جهت جذب و هدایت کمک‌های مردمی در رسیدگی به رفع مشکلات نیازمندان عنوان کرد و افزود: تاکنون تمامی مراکز نیکوکاری این استان با اولویت فعالیت در مساجد راه‌اندازی شده است  این در حالی است که به‌تازگی کار گسترش مراکز نیکوکاری در دانشگاه‌ها نیز در صدر فعالیت‌های این نهاد قرارگرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد، وی بابیان اینکه به دنبال افزایش تعداد مراکز نیکوکاری در سطح استان هستیم، اظهارکرد: یکی از اولویت‌های امسال کمیته امداد در قالب رفع هر چه بیشتر مشکلات نیازمندان افزایش مراکز نیکوکاری به رقم ۱۲۱ مرکز است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ضمن قدردانی از مشارکت‌های کم‌نظیر مردم در رفع مشکلات نیازمندان اظهارکرد: با افتتاح مراکز نیکوکاری در دانشگاه ما شاهد پوشش 100درصدی نیازمندان استان خواهیم بود و با توجه به اینکه خیران و معتمدان هر محله شناخت بیشتر و دقیق‌تری از نیازمندان آن محله دارند بر این اساس افتتاح و گسترش مراکز نیکوکاری سپردن کار مردم به خود مردم است.

الهی راد بابیان اینکه  مردم خراسان شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ میلیارد تومان به این مراکز کمک کرده‌اند، تصریح کرد: به‌رغم گسترش بیماری کرونا میزان  این کمک‌ها به نسبت مدت مشابه سال گذشته  ۳۸ درصد افزایش‌یافته است

وی همچنین میزان کمک‌های مردمی در سال گذشته به مراکز نیکوکاری را ۲۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: کمک‌های مردم نیک‌اندیش استان به‌صورت نقد، کالا، خدمات و تخفیفات انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه مراکز نیکوکاری در زمینه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، تجهیزاتی، کمک‌هزینه خرید جهیزیه و مالی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند افزود:  در مراکز نیکوکاری اطلاعات نیازمندان و نیکوکاران محرمانه هستند و کمک‌های جمع‌آوری‌شده در این مراکز با حفظ عزت‌نفس و کرامت نیازمندان بدون بروکراسی اداری بین آن‌ها توزیع می‌شود.

انتهای پیام