• شنبه / ۴ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۹
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99050402461
  • خبرنگار : 50029

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس اعلام کرد:

گرفتن تست کرونا از معتادان در شیراز/ ابتلای ۲۴ معتاد به کرونا

گرفتن تست کرونا از معتادان در شیراز/ ابتلای ۲۴ معتاد به کرونا
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس با اشاره به گرفتن تست کروناویروس از حدود ۹۰۰ معتاد متجاهر ساماندهی شده در شیراز، گفت: ۲۴ مورد از تست‌های گرفته شده مثبت بوده است.

محمدرضا ابراهیمی شنبه ۴ مرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در هفته‌های اخیر ۹۰۰ نفر از معتادان متجاهر و کارتن خواب از سطح شهر شیراز ساماندهی و در مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ ذیل ماده ۱۶، دوره درمان را سپری می‌کنند. 

او اظهار کرد: براساس دستورالعمل ملی ستاد مقابله با کرونا، طرح ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن خواب بصورت مرحله‌ای و با رعایت اصول قرنطینه اولیه اجرا و دانشگاه علوم پزشکی شیراز از همه معتادان تست PCR گرفته است. 

ابراهیمی افزود: بر خلاف شایعات و برخی باورهای غلط مبنی بر مصونیت معتادان به بیماری کووید۱۹، متاسفانه تاکنون تست کرونا  ۲۴ نفر از معتادان ساماندهی شده مثبت اعلام شده است.

او بر ضرورت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در محل نگهداری معتادان تاکید و خاطرنشان کرد:  معتادان با تست کرونا مثبت ابتدا جهت انجام آزمایشات اولیه به بیمارستان علی اصغر (ع) شیراز منتقل و پس از بررسی توسط پزشک، در صورت نیاز بستری و در غیر این صورت به مرکز ماده ۱۶ کووید ۱۹ منتقل خواهند شد. 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس ضمن تشکر از همکاری همه دستگاه‌ها در اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن خواب بیان کرد: ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن خواب در شرایط کنونی با مشکلات عدیده‌ای مواجه است که امیدواریم بتوانیم با همکاری همه دستگاه‌های متولی با کمترین آسیب ممکن به پرسنل مراکز و نیروهای درگیر با موضوع طرح را با موفقیت اجرا کنیم.

انتهای پیام