• یکشنبه / ۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۶
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99050503092
  • منبع : نمایندگی سمنان

نیاز 60 میلیارد تومانی برای تکمیل سه مصلی بزرگ استان سمنان

نیاز 60 میلیارد تومانی برای تکمیل سه مصلی بزرگ استان سمنان

ایسنا/سمنان مسوول سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان گفت: برای تکمیل سه مصلی بزرگ در حال ساخت این استان به اعتباری افزون بر 50 تا 60 میلیارد تومان نیاز هست.

محمدحسن پیرچه در گفت‌وگو با خبرنگاران از وجود هشت مصلی در این استان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون 27 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این مصلی‌ها هزینه شده است اما با توجه به افزایش قیمت مصالح برای تکمیل آنها به اعتبارات زیادی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه مصلی‌های سمنان، شاهرود و دامغان از مصلی‌های بزرگ محسوب می‌شوند ادامه داد: میزان پیشرفت فیزیکی مصلی‌های این استان در مجموع 30 درصد است اما برخی از آنها 45 تا 50درصد هم پیشرفت فیزیکی دارد.

این مدیر مسوول با بیان اینکه مسوولیت ساخت مصلی‌ها به مسکن و شهرسازی واگذار شده اضافه کرد: البته تعداد مصلی‌های در حال ساخت در کشور بالا است و بیش از 200 مصلی در کشور وجود دارد که تکمیل آنها نیازمند اعتبارات زیادی است و لذا اعتبارات دولتی به تنهایی جوابگوی ساخت این مصلی‌ها نیست.

مسوول سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان بر لزوم مشارکت مردم و خیرین در ساخت مصلی‌های استان تاکید و تصریح کرد: دو مصلی شاهرود و سمنان خوشبختانه بالای 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.


وی با اشاره به آخرین اعتبارات تخصیص یافته به این دو پروژه گفت: در جریان دو سفر دولت به استان 19 میلیارد تومان به ساخت این دو پروژه اختصاص یافت که خوشبختانه تاکنون 12 میلیارد تومان آن جذب شده است.

پیرچه با اشاره به محدودیت‌های اعتباراتی دولت تصریح کرد: انتظار می‌رود که مردم و خیرین هم‌استانی با مشارکت در ساخت این مصلی‌ها به تکمیل این پروژه‌ها کمک کنند.

انتهای پیام