• سه‌شنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۱
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99050705241
  • خبرنگار : 71457

ارتش سوریه حمله داعش به منطقه‌ای بین حومه حماة و حلب را خنثی کرد

ارتش سوریه حمله داعش به منطقه‌ای بین حومه حماة و حلب را خنثی کرد

ارتش سوریه بامداد امروز تلاش برای حمله افراد مسلح وابسته به داعش را در منطقه‌ای میان شمال شرق حماة و جنوب شرق حلب ناکام گذاشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع میدانی اعلام کرد که یگان‌های رصدکننده در ارتش سوریه توانستند از تلاش عناصر داعش برای حمله به ایست‌های بازرسی مطلع شوند و پس از آن، درگیری‌های شدیدی با تروریست‌های داعش به وقوع پیوست که به کشته و زخمی شدن بیش از 30 فرد مسلح داعش انجامید و تعدادی از نیروهای ارتش نیز در هنگام دفع این حمله جان خود را از دست دادند.

این منبع گفت که منطقه واقع میان اثریه در بالاترین نقطه در شمال شرق حماة و خناصر در جنوب شرق حلب، یک منطقه‌ای صحرایی گسترده است که برخی از گروه‌های داعشی در آن مخفی می‌شوند. این منطقه از لحاظ جغرافیایی به منطقه التنف چسبیده که تحت تصرف ارتش آمریکا و مزدوران محلی وابسته به آن است.

این منبع گفت که ارتش سوریه طی دوره گذشته بیشتر این مناطق را پاکسازی کرده‌ است اما جغرافیای این منطقه که در آن تعداد زیادی صحرا وجود دارد، به تروریست‌های داعش اجازه می‌دهد که در آن مخفی شوند. ارتش سوریه نیز گاهاً با جنگنده‌ها مقرهای داعش را هدف قرارمی‌دهد.

انتهای پیام