• شنبه / ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۳
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99051107265
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

/چهل سال با جهاد دانشگاهی/

جهاد دانشگاهی؛ ظرفیتی بزرگ برای رفع نیازهای آموزشی مجموعه بهداشت و درمان

جهاد دانشگاهی؛ ظرفیتی بزرگ برای رفع نیازهای آموزشی مجموعه بهداشت و درمان

ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: جهاد دانشگاهی یک ظرفیت بزرگ برای رفع نیازهای آموزشی مجموعه بهداشت و درمان چهارمحال و بختیاری در حیطه‌های مختلف است، دانشگاه علوم پزشکی آمادگی دارد بر اساس نیاز و تقاضای پرسنل هرگونه همکاری با جهاد دانشگاهی را جهت ارتقای توانمندی‌ها ادامه و توسعه بخشد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه مهارت‌افزایی و توانمندی اقشار مختلف مردم به ویژه قشر جوان و نوجوان از دستاوردهای جهاد دانشگاهی در طول دوره فعالیت خود بوده است، اظهار کرد: شاهد بودیم دوره‌های آموزشی متنوعی از جمله آموزش‌های کوتاه مدت انواع زبان‌های خارجی، آموزش کار با رایانه، آموزش کمک‌های اولیه و آموزش نیرو برای کار در داروخانه و مطب‌های پزشکان توسط جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد، قطعا این نهاد می‌تواند گامی مؤثر در راستای جبران کمبود نیروی کار مهارت‌دیده داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: یکی از مشکلات عمده ما در بحث اشتغال نبود یا کمبود نیروی آموزش‌دیده و ماهر در عرصه‌های مختلف است، بنابراین می‌توان مباحث تخصصی در زمینه‌های مورد نیاز شغلی در نهادها، ارگان‌ها و سازمان‌ها را به جهاد دانشگاهی سپرد.

وی خاطرنشان کرد: گواهی‌های اعطایی از سوی جهاد دانشگاهی مورد تأئید اکثر ادارات و سازمان‌ها است و معمولا بر اساس نیازسنجی آن‌ها نیروی انسانی آموزش داده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی نهادی بر خواسته از دل انقلاب است، عنوان کرد: تاکنون عملکرد خوب و قابل قبولی از این نهاد دیده شده است، شاهد بودیم در طول دو دهه اخیر این نهاد اقدام به برگزاری دوره‌های رایگان یا ارزان‌قیمت برای اقشار آسیب‌پذیر کرده است که بتوانند از این طریق در راستای ایجاد اشتغال گام بردارند.

وی اضافه کرد: توسعه آموزش‌های جهاددانشگاهی در مناطق روستایی و عشایری می‌تواند اثرپذیری این نهاد را در تربیت نیروی ماهر و کارآمد بیش‌تر از گذشته کند.

شیرانی با اشاره به همکاری‌های جهاد دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی، تصریح کرد: انعقاد قرارداد همکاری برای برگزاری دوره‌های مختلف و مرتبط با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از جمله تکنسین دارویی، تزریقات، بهداشت محیط و ... برای دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در طول سال‌های اخیر صورت گرفته است و این همکاری‌های موثر هم‌چنان ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تأکید کرد: جهاد دانشگاهی یک ظرفیت بزرگ برای رفع نیازهای آموزشی مجموعه بهداشت و درمان چهارمحال و بختیاری در حیطه‌های مختلف است، دانشگاه علوم پزشکی آمادگی دارد بر اساس نیاز و تقاضای پرسنل هرگونه همکاری با جهاد دانشگاهی را جهت ارتقای توانمندی‌ها ادامه و توسعه بخشد.

وی در پایان گفت: یکی از اقدامات موثر جهاددانشگاهی در حیطه بهداشت و درمان ذخیره خون بند ناف نوزدان است، این کار می‌تواند در آینده گامی موثر برای درمان بیماری‌های ناعلاج باشد، قطعا این مسئله نیازمند اطلاع‌رسانی و آموزش است و انجام پژوهش‌های مرتبط با موضوعات بهداشت و درمان مورد استقبال دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام