• یکشنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۱:۲۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99051208136
  • خبرنگار : 50071

از سرگیری فعالیت پایگاه‌های سنجش نوآموزان در خراسان رضوی+جزئیات

از سرگیری فعالیت پایگاه‌های سنجش نوآموزان در خراسان رضوی+جزئیات

ایسنا/خراسان رضوی رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی با اشاره به از سرگیری فعالیت پایگاه‌های سنجش نوآموزان در استان گفت: لغو نوبت‌های قبلی برای انجام طرح سنجش، هزینه‌ای به خانواده‌ها تحمیل نخواهد کرد.

مهدی قاسمی‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و دستور ستاد استانی، فعالیت پایگاه‌های طرح سنجش به طور موقت متوقف شده بود. با توجه به تمهید الزامات و رعایت پروتکل‌های مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی، پس از استعلام مجدد فعالیت پایگاه‌های طرح سنجش از روز ۹ مرداد ماه از سر گرفته شد.

وی ادامه داد: لذا با توجه به نگرانی خانواده‌ها و عوامل اجرایی مدارس بابت روند لغو نوبت دانش‌آموزان بدو ورود به اطلاع می‌رسانیم که تمامی نوبت‌هایی که از تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۵ لغایت ۱۳۹۹/۵/۳۱ اخذ شده بود، به تدریج تا تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۹ توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور لغو نوبت شده تا مدارس بتوانند مجددا نوبت‌گیری نموده و به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی نمایند. بابت لغو نوبت‌ها هیچ گونه هزینه‌ای به خانواده‌ها تحمیل نخواهد شد و فرآیند نوبت‌گیری مجدد و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها بر عهده مدیران مدارس خواهد بود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی گفت: در ارتباط با دانش‌آموزانی که جهش تحصیلی داشته و در روزهای ۱۳۹۹/۵/۶ لغایت ۱۳۹۹/۵/۹ نوبت داشته‌اند نیز از طرف خود سازمان آموزش و پرورش استثنایی با توجه به شماره تماس والدین که در سامانه ثبت گردیده، تماس برقرار خواهد شد و نوبت‌دهی مجدد انجام خواهد گرفت.

قاسمی‌پور یادآور شد: جهت انجام تست مجدد و یا تست دیرآموز لازم است اولیا کپی شناسنامه دانش‌آموز، معرفی‌نامه عکس‌دار، گزارش تحصیلی که توسط معلم، مشاور و مدیر مدرسه تنظیم گردیده است، تصویر آخرین کارنامه صادر شده و یک پوشه کاغذی را همراه داشته باشند. مدیران مدارس می توانند جهت اخذ نوبت برای تست «مجدد» ، «دیرآموز» و «جهش تحصیلی» پس از پرداخت هزینه از طریق درگاه http://h۷.iehs.ir/tashkhis/pay در سامانه سنجش به آدرس http://h۱.iehs.ir/tashkhis/home نسبت به این موضوع اقدام نمایند.

وی عنوان کرد: دانش‌آموزانی که سال گذشته سنجش نشده‌اند، حتما باید با علت مراجعه «جامانده از طرح سنجش سال قبل» نوبت‌گیری و ارجاع شوند. همچنین دانش‌آموزانی که نتیجه سنجش آن‌ها ناقص است، با هماهنگی واحد تشخیص نسبت به تکمیل مراحل تخصصی سنجش اقدام نمایند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی بیان کرد: چنانچه دانش‌آموز به هر علتی در زمان مقرر به پایگاه اولیه مراجعه ننماید، لازم است ضمن لغو نوبت از طریق پایگاه‌های اولیه و پرداخت هزینه، مدرسه مجددا جهت نوبت‌گیری اقدام نماید. لذا لازم است مدیران محترم مدارس جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در این خصوص، قبل از اخذ نوبت با اولیای دانش‌آموزان هماهنگی لازم را به عمل آورند.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی وی با اشاره به اینکه حضور دانش‌آموز در پایگاه سنجش  فقط با یک نفر همراه امکان‌پذیر بوده و استفاده از ماسک نیز الزامی خواهد بود، گفت: با توجه به اینکه نوبت‌دهی با سر فاصله زمانی  ۱۵ الی ۳۰ دقیقه‌ای انجام می‌پذیرد، حضور به موقع دانش‌آموز در پایگاه مطابق نوبت اخذ شده مورد تاکید است. برخلاف سال‌های گذشته پس از اتمام سنجش در پایگاه‌های اولیه، ارجاع به مراکز سلامت بهداشت جهت معاینات تکمیلی انجام نخواهد شد و به زمانی دیگر موکول می‌شود.

انتهای پیام