• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۴
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99051309399
  • خبرنگار : 71132

رحیمی: تعامل دولت و مجلس برای حل مشکلات اقتصادی مطالبه مردم است

رحیمی: تعامل دولت و مجلس برای حل مشکلات اقتصادی مطالبه مردم است

یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که صادرات بر پایه ارز می‌تواند موجب کنترل قیمت‌ها در بازار ارز شود بر ضرورت تعامل دولت و مجلس شورای اسلامی در این زمینه تاکید کرد.

بهزاد رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تاکید رهبری تکیه بر توان داخل و جداسازی اقتصاد کشور از نفت، گفت: اصلی‌ترین کار در این زمینه هماهنگی دولت و مجلس شورای اسلامی است. دولت در این زمینه نیاز به حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی دارد. رهبری در دیدار مجازی با نمایندگان هم این موضوع را مطرح کردند که باید مجلس با سایر قوا تعامل و هم‌افزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: طبیعتا دولت باید برنامه‌های خود را در این زمینه ارائه کند و مجلس شورای اسلامی هم باید دولت را در این مسیر کمک کند. این مطالبه جدی مردم است و پذیرفته نیست که این مباحث را بیش از اندازه به خارج از کشور ربط بدهیم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دولت برنامه‌ای ارائه کند و نقدینگی را به سمت تولید هدایت کند و موانع تولید را بردارد ما هم در این زمینه می‌توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم و تسهیلگر باشیم. علاوه بر این مجلس شورای اسلامی باید برای اصلاح نظام بانکی و همچنین اصلاح ساختار بودجه اقدامات لازم را انجام دهد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که مشکلات اقتصادی امروز ما همگی دلایل اقتصادی ندارد و بعضا دلایل آن سیاسی است مثل قیمت ارز که بانک مرکزی خیلی در این زمینه تلاش کرده اما بخشی از مشکلات آن به سیاست‌ها از گذشته برمی‌گردد. در این زمینه صادرات بر زمینه ارز می‌تواند موجب کنترل قیمت‌ها شود؛ مشکلات این حوزه همگی به خاطر کمبود نقدینگی و تحریم نیست و بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانند در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند.

وی در پایان اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیز می‌تواند با اقداماتی نقدینگی را به سمت تولید هدایت کند و در این زمینه کمک‌کار دولت باشد.

انتهای پیام