• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99051309521
  • خبرنگار : 50217

یک کارگردان یزدی:

فضای مجازی بستر مناسبی برای احیای و ترویج فرهنگ‌هاست

فضای مجازی بستر مناسبی برای احیای و ترویج فرهنگ‌هاست

ایسنا/یزد کارگردان مسابقه «علاوه‌تر» تولید محتوای آموزشی و فرهنگی ویژه شبکه‌های اجتماعی را موثرترین راهکار برای استفاده بهینه از فضای مجازی دانست و اعلام کرد: به مناسب فرا رسیدن دهه امامت و ولایت، مسابقه بزرگ علاوه‌تر از امشب سیزدهم مردادماه در شبکه‌های اجتماعی یزدی منتشر می‌شود.

«مسیح دهقانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن اشاره به اهمیت مشارکت هنرمندان در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد:‌ امروزه دیرین است که باید با تولید محتوای مناسب به آن توجه کرد.

وی با بیان این‌ که شیوع ویروس کرونا نوع برگزاری مراسم‌های ملی و مذهبی را تغییر داده است، افزود:‌ استفاده بهینه و مناسب از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند جایگزین مناسبی برای نمایش و برگزاری مناسبت‌های جمعی باشد.

این مجری و بازیگر یزدی در ادامه گفت: با توجه به این‌ که فعلاً امکان برگزاری جشن‌های حضوری و میدانی را نداریم و در زمان شیوع کرونا این رویدادها لغو شده است، تولید مسابقه بزرگ علاوه‌تر به منظور ایجاد نشاط عمومی و همچنین تولید محتوای لازم برای فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است.

کارگردان هنری مسابقه علاوه‌تر، تصریح کرد: مبنای فکری این رویداد فرهنگی، آموزشی و علمی در دو بخش و براساس معلومات عمومی شرکت‌کنندگان در حوزه‌های غدیر و آموزش شهروندی و همچنین انجام بازی‌های جذاب، با نشاط و بومی محلی تعیین شده است.

دهقانی با بیان این‌که طبق هماهنگی‌های انجام شده از امشب ۱۳ مرداد ساعت ۲۲ در شبکه‌های اجتماعی پربازدید یزدی منتشر می‌شود،‌ خاطرنشان‌ کرد: پخش مسابقه بزرگ علاوه‌تر تا عید غدیرخم ادامه خواهد داشت.

وی استفاده از  وسایل بازیافتی برای طراحی بازی‌های مختلف را یکی از ویژگی های بارز این رویداد فرهنگی هنری در یزد دانست و بیان کرد: توجه به مقوله کارگروهی و فعالیت تیمی از دیگر مهمترین ویژگی‌های این مسابقه فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و ورزشی است.

این هنرمند جوان یزدی در پایان با بیان این‌که انتخاب لوکیشن متفاوت و حضور برخی از هنرمندان شاخص استان در کسوت داور و مربی از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت مسابقه علاوه‌تر است، گفت: برگزاری این چنین رویدادهای فرهنگی، هنری و آموزشی نقش مهمی در تقویت نشاط اجتماعی و ترویج فرهنگ تولید محتوای مناسب برای فضای مجازی ایفا می‌کند.

انتهای پیام