• چهارشنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۸
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99051511543
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

استاندار کرمانشاه:

با همان انگیزه و توان روز اول کار می‌کنم/ رسانه‌ها به کمک توسعه استان بیایند

با همان انگیزه و توان روز اول کار می‌کنم/ رسانه‌ها به کمک توسعه استان بیایند

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: تا زمانی که در استان هستم با همان انگیزه و توان روز اول ورودم به استان کار خواهم کرد و از همه معاونین و مدیران کل استان هم همین انتظار را دارم.

هوشنگ بازوند در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های استان که امروز(15 مرداد) در آستانه روز خبرنگار برگزار شد، اظهار کرد: روزی که به کرمانشاه آمدم شرایط سخت کار کردن در این استان را می دانستم، زیرا نرخ بیکاری استان 22 درصد بود و کرمانشاه رتبه اول بیکاری کشور را داشت و همین شرایط را بسیار سخت می کرد.

وی افزود: آن روز خیلی ها نسبت به این نرخ بالای بیکاری بی تفاوت بودند و عده ای هم فکر می کردند با حرف زدن و شعاد دادن می توان شغل ایجاد کرد، اما از همان روز اول اولویت خود را بر تلاش برای کاهش نرخ بیکاری قرار دادم که خوشبختانه در این سالها هم نتایج خوبی حاصل شده و نرخ بیکاری استان از 22 درصد به 15 درصد کاهش یافته است.

بازوند با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی کشور ایجاد شغل از سخت‌ترین کارهاست، گفت: یکی از مهمترین راه های ایجاد اشتغال جذب سرمایه گذار است، ولی متاسفانه برخی ها سر راه جذب سرمایه گذار مانع ایجاد می کنند که نمونه آن را در جذب سرمایه گذار برای احداث آزادراه کرمانشاه - همدان دیدیم

وی با بیان اینکه رسانه ها برای منافع استان باید مطالبه گر باشند، گفت: از رسانه ها می خواهم به کمک توسعه استان بیایند و همه باید خط قرمزمان را منافع استان بدانیم.

بازوند با اشاره به هدف گذاری برای جذب 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان برای امسال، گفت: باید فضای استان را مثبت جلوه دهیم، اینکه مدام از مشکلات و کمبودها بگوییم و مشکلات را بزرگنمایی کنیم، دردی را دوا نمی کند.

استاندار کرمانشاه با طرح این سئوال که چقدر توانسته ایم کرمانشاه را معرفی کنیم، گفت: برای معرفی کرمانشاه با پیگیری فراوان توانستیم عوامل سریال "نون.خ" را مجاب کنیم که این سریال را در کرمانشاه بسازند، اما برخی فقط عنوان کردند که فلان مبلغ برای ساخت این سریال داده شده و... به مزایای آن برای معرفی استان توجهی نداشتند، در حالیکه کلا 300 میلیون تومان برای ساخت این سریال آن هم بابت هزینه هتل و حمل و نقل عوامل سازنده این سریال دادیم و کسی نگفت در این 17 شب که سریال پخش شد، تا چه اندازه کرمانشاه معرفی شد.

وی در ادامه با بیان اینکه از نقد نمی ترسم و از نقدشدن نگرانی ندارم، گفت: در جریان زلزله سال 1396 استان، 45 مرتبه در برنامه زنده تلویزیونی پاسخگوی مردم بودم و نقدهای آنان را شنیدم.

بازوند افزود: البته نقد کردن نیازمند برنامه و اطلاعات دقیق است، وگرنه باعث توسعه نخواهد شد.

بازوند با تقدیر از تلاش رسانه ها و خبرنگاران استان، از آنها خواست منافع استان را در فعالیتهایشان مورد توجه قرار دهند.

محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه نیز با بیان اینکه اگر نقد نباشد جامعه به سمت توسعه نخواهد رفت، گفت: البته باید بین نقد و توهین و افترا، تمایز قائل شد.

وی همچنین قول داد وصول مطالبات مالی رسانه ها از دستگاه های اجرایی را پیگیری کند.

هدایت حاتمی معاون امور اقتصادی استانداری  نیز با اشاره به توفیقات کسب شده در حوزه کاهش نرخ بیکاری، گفت: جریان اشتغالزایی پایدار در استان قابل دفاع است.

وی حفظ واحدهای موجود، توسعه واحدهایی که قابلیت توسعه دارند و جذب سرمایه گذار را از راهبردهای استان برای ایجاد اشتغال عنوان کرد.

حاتمی از رسانه ها خواست با نقد حرفه ای به توسعه استان کمک کنند.

بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه اصحاب رسانه دیده بانان جامعه هستند و باید نقد کنند، خواستار تعامل بیشتر مدیران با رسانه ها شد.

وی همچنین خواستار پس گیری شکایات مدیران از خبرنگاران استان شد.

وحید نیشابوری مدیرعامل خانه مطبوعات استان نیز گفت: بریا حمایت زا رسانه های در این شرایط کرونایی، طی مکاتباتی سه درخواست از استاندار داشتیم که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.

وی با اشاره به این درخواست ها، گفت: تسهیلات بلاعوضی دیده شده که از هفته آینده پرداخت می شود. هر چند مبلغ آن کم است، اما امیدواریم بخشی از مشکلات خبرنگاران را مرتفع کند.

وی افزود: همچنین تسهیلات کم بهره ای هم در نظر گرفته شده که تامین اعتبار شده و از هفته آینده خبرنگاران به تدریج به بانکها معرفی خواهند شد.

وی همچنین از پیگیری پرداخت مطالبات مالی نشریات از دستگاه ها خبر داد و گف: بخشی از این مطالبات دز حال پرداخت است.

در این مراسم جمعی از مدیران رسانه ها هم به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند. همچنین از محمدحسین شیریان به پاس سالها تلاش در عرصه پژوهش و آموزش رسانه تقدیر شد.

انتهای پیام