• دوشنبه / ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۰:۱۵
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99052014972
  • خبرنگار : 50130

مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان:

تقویت سواد رسانه ای از جمله ضروریات جامعه رسانه ای کردستان است

تقویت سواد رسانه ای از جمله ضروریات جامعه رسانه ای کردستان است

ایسنا/کردستان مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان گفت: تقویت سواد رسانه ای از جمله ضروریات جامعه رسانه ای استان است و این سواد هر روز باید عمیق تر شود.

عبدالملکی امروز (۲۰مرداد ماه) در مراسم روز خبرنگار که در بنیاد حفظ آثار استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد:  خبرنگاری تعهدی اجتماعی است و یک مشغله گذرا نیست، همچنین مبنای خبررسانی در قرآن کریم وجود دارد.

وی افزود: کردستان استانی مرزی است و این مرز می تواند هم فرصت و هم تهدید باشد، همچنین کردستان یک استان ترکیبی با ریشه ایرانی اسلامی است و قومیت دارد، لذا این خصیصه ها می تواند هم عاملی برای سواستفاده دشمن و هم عاملی برای تحکیم وحدت باشد و این بسته به کار کرد رسانه ها دارد.

مدیرکل صدا و سیما ی استان کردستان عنوان کرد: امسال یکی از اولویت های دشمن در کردستان تولید نارضایتی است و دشمن با بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای درصدد است تا با استفاده از مسایل اجتماعی و بیکاری و ... به تراکم ناپایداری و نا امنیتی دامن بزند.

وی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ نشان گاه دشمن است ادامه داد: افزایش هزینه‌های نظام و نا امید کردن مردم، از دیگر برنامه‌های دشمنان طی امسال است.

عبدالملکی، تاکید کرد: تقویت سواد رسانه ای از جمله ضروریات جامعه رسانه ای استان کردستان است و این سواد هر روز باید عمیق تر شود.

وی خاطرنشان کرد: از بین بردن زمینه های اختلاف و تفرقه، تحکیم وحدت و بهره مندی از قانون اساسی در امر خبر رسانی، تقویت حوزه گردشگری و فرهنگی و امنیت در استان از اولیت های رسانه ای است.

انتهای پیام