• چهارشنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99052216655
  • خبرنگار : 71516

سفر وزیر خارجه آلمان به بیروت

سفر وزیر خارجه آلمان به بیروت

وزیر خارجه آلمان امروز(چهارشنبه) وارد لبنان شد تا در تشییع جنازه کارمند سفارت آلمان که در انفجار بندر بیروت کشته شد، شرکت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الجمهوریه لبنان، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان که وارد بیروت شده است تنها با میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان دیداری خواهد داشت و با دیگر مسئولان لبنانی دیدار نمی‌کند.

وی برای شرکت در تشییع جنازه کارمند سفارت آلمان که در انفجار بندر بیروت کشته شد، به لبنان سفر کرده است و بعد از دیدارهای محدودی در سفارت برلین عصر به کشورش بازخواهد گشت.

هایکو ماس قبل از سفر به بیروت در گفتگو با رسانه‌ها گفت: می‌خواهیم کمک‌هایمان را با همکاری سازمان ملل و دیگر نهادهای امدادرسانی مستقیما به دست ساکنان بیروت برسانیم. امروز مذاکراتی با نهادهای محلی خواهم داشت. با میشل عون و نمایندگان جامعه مدنی درباره چگونگی تشکیل آینده سیاسی و اجتماعی لبنان صحبت خواهم کرد.

وی گفت: لبنان به اصلاحات اقتصادی عمیق نیاز دارد به ویژه اینکه این تنها راهی برای آینده بهتر و بازگشت اعتماد مردم است. ما از چنین روندی حمایت خواهیم کرد. بسیاری از کمک‌های اقتصادی اضافی اروپا به لبنان در صورت انجام اصلاحات مطلوب ارائه خواهد شد.

آلمان پیشتر اعلام کرده بود که به لبنان در پی انفجار بیروت کمک‌هایی ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام