• جمعه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99052417482
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

باید واقعه مباهله در مجامع جهانی تبیین شود

باید واقعه مباهله در مجامع جهانی تبیین شود

ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: واقعه مباهله نشان دهنده عظمت اسلام و پیامبر اکرم است.

حجت الاسلام شبستری در گفت وگو با ایسنا افزود: واقعه مباهله ، نشان از عظمت دین اسلام، پیامبر واهل بیت و توجه ویژه اسلام به خانواده است.
وی با اشاره به اینکه مسئله مباهله در قرآن نیزآمده است، تصریح کرد: در پی مناظره پیامبربا مسیحیان نجرانی درباره یگانگی خداوند و شخصیت حضرت عیسی و قانع نشدن انها، قرار برلعن و نفرین دو طرف شد تا از این طریق طرف ناحق مورد لعنت الهی قرار گیرد.
حجت الاسلام شبستری یاد آور شد: مسیحیان وقتی روز مباهله دیدند پیامبر با اهل بیت خود آمده از مباهله انصراف داده و تسلیم امرپیامبر شدند.

حجت الاسلام شبستری با تاکید بر اهمیت برگزاری بزرگداشت واقعه مباهله ادامه داد: این واقعه به اندازه ای مهم است که لازم است این واقعه بسیار عظیم را در تمام عرصه ها به ویژه در مجامع جهانی تبیین و گرامی داشت.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روز مباهله در ایران به نام روز خانواده نامگذاری شده، خاطر نشان کرد: این واقعه علاوه بر عظمت اسلام نشان از ارزش گذاری اسلام به خانواده است.
وی با اشاره به اینکه توجه به خانواده در اسلام بسیار توصیه شده است، افزود: در سال های گذشته با پیشرفت تکنولوژی و دور شدن اعضای خانواده ها از هم ضرورت توجه جدی به مسئله خانواده را بیشتر آشکار میکند. 


انتهای پیام