• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99052518214
  • خبرنگار : 50187

رییس کل دادگستری استان کرمان خبر داد

کاهش ۱۰ درصدی پرونده‌های ورودی به دادسرای جیرفت

کاهش ۱۰ درصدی پرونده‌های ورودی به دادسرای جیرفت

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: ورودی پرونده ها به دادگاه جیرفت طی ۴ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشته و از ۴۷۴۱ فقره به ۴۰۱۶ فقره رسیده است.

"یدالله موحد" در جمع قضات شهرستان جیرفت با اشاره به این مطلب که نرخ رسیدگی به پرونده ها در دادگاه جیرفت با احتساب آمار مربوط به حوزه اجرای احکام ۹۸.۲ درصد است، افزود: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگاه جیرفت در ۴ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۱۵۲ روز به ۱۴۶ روز کاهش یافته است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به اینکه از مجموع ۱۲ دادگاه مصوب در شهرستان جیرفت، در حال حاضر ۹ دادگاه شامل محاکم حقوقی، کیفری دو، انقلاب و کیفری یک در این شهرستان فعال می باشند عنوان کرد: در راستای کاهش آمار پرونده های مسن بر مبنای اولویت ها و تاکیدات قوه قضائیه ۸۲ درصد از این پرونده ها در شهرستان جیرفت با همت قضات و کارکنان دستگاه قضائی تعیین تکلیف شده است.

موحد با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی پرونده های وارده به دادسرای جیرفت نیز گفت: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای جیرفت طی چهارماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از۱۰۵ روز به ۶۴ روز کاهش یافته است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه در مجموع ۴۷۸۱ در ۴ ماهه امسال به دادسرای جیرفت وارد شده اند که بیانگر ورود ۷.۱۰ درصد از کل متهمان ورودی به دادسراهای استان است بیان کرد: در چهار ماهه امسال حدود ۹ درصد از ورودی ها به دادسراهای استان کرمان به دادسرای جیرفت وارد شده است.

به گفته وی، در جریان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای جیرفت در چهار ماه امسال تعداد ۶۴۲ کیفرخواست در شعب تحقیق صادر شده که معادل ۷.۲۲ درصد از کل کیفرخواست های صادر شده در استان کرمان به شمار می رود.

انتهای پیام