• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۷
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 99052518428
  • خبرنگار : 50049

استاندار گلستان: فاصله کمی با وضعیت زرد داریم

استاندار گلستان: فاصله کمی با وضعیت زرد داریم

ایسنا/گلستان استاندار گلستان با اشاره به اینکه گلستان در مجموع همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، گفت: در حال حاضر فاصله کمی با وضعیت زرد داریم. اگر مردم همچنان پروتکل‌ها را رعایت کنند، به وضعیت زرد و سفید بازخواهیم گشت و صنوف تعطیل شده، بازگشایی خواهند شد.

هادی حق‌شناس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش کادر درمان و همکاری مردم استان، هفته به هفته وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کرونا بهتر می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر تعداد بیماران بستری روزانه به ازای هر صد هزار نفر جمعیت در استان ۲.۳۹ درصد است که اگر این عدد به زیر ۲.۲۵ درصد برسد، وضعیت کلی استان از نظر کرونا به زرد تغییر می‌کند.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در گرگان اگر ۸ نفر از تعداد بیماران کم شود، این شهر به شرایط زرد کرونا باز خواهد گشت.

حق‌شناس با بیان اینکه در حال حاضر ۶ شهر استان در وضعیت زرد قرار دارند و مابقی شهرها در وضعیت قرمز هستند، گفت: اگر شرایط به همین شکل پیش برود تا پایان هفته دو تا سه شهر دیگر هم در وضعیت زرد قرار می‌گیرند. اگر مردم همچنان پروتکل ها را رعایت کنند، احتمالا ظرف یکی دو هفته آینده کل استان در وضعیت زرد قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه مراسم عزاداری ماه محرم امسال در فضای باز برگزار می‌شود، تصریح کرد: پخش نذرها در هیات‌ها، دسته روی و استفاده از طبل و زنجیرزنی ممنوع خواهد بود.

انتهای پیام