• یکشنبه / ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99052619320
  • خبرنگار : 71516

اسقف مارونی‌های لبنان خواهان انتخابات زودهنگام شد

اسقف مارونی‌های لبنان خواهان انتخابات زودهنگام شد

اسقف مسیحیان مارونی لبنان خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام برای نجات لبنان شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، بشاره پترس الراعی، اسقف مسیحیان مارونی لبنان گفت: مردم لبنان با انقلابی برحق درد و مشکلات خود را بیان کردند و ما آن را تبریک گفتیم. در عین حال اقدامات خرابکارانه را هم محکوم کردیم و از درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی تأسف خوردیم. همچنین در این اعتراضات برخلاف قوانین از سلاح علیه معترضان استفاده شد.

وی از ارتش لبنان و نیروهای امنیتی خواست از جوانان انقلابی حمایت کنند.

الراعی گفت: ما هرگز اجازه نخواهیم داد لبنان به ابزار حل و فصل بین کشورهایی تبدیل شود که به دنبال ترمیم روابط خود به ضرر مردم لبنان هستند. ما از مقامات می‌خواهیم زمینه را به روی امکانات لبنان برای بازپس‌گیری مشروعیت ملی و اعتماد جهان به کشورمان هموار کنند. چگونه می‌توان به دولتی اعتماد کرد که گزینه‌های ملی را زیرپا بگذارد. آیا مسؤولان و فراکسیون‌ها و احزاب خطر سلب اعتماد بین‌المللی را درک می‌کنند.

الراعی گفت: باید فورا تغییر را شروع کرد. باید انتخابات پارلمانی زودهنگام با تصویب قانون جدید انتخابات و تشکیل دولت جدید برگزار شود. مردم به دنبال دولت نجات برای لبنان هستند نه نجات قدرت و طبقه سیاسی. دولتی که در داخل خود هماهنگ و منسجم باشد و دیدگاه یکسانی درباره طرح اصلاح داشته باشد؛ اصلاحی که آن را درک می‌کنیم اداری نیست بلکه اصلاح تصمیمات ملی با ابعاد سیاسی و ملی و نظامی است. ما با مردم خواهان دولتی برای کشورمان هستیم نه دولتی برای احزاب و طوایف و کشورهای بیگانه.

انتهای پیام