• سه‌شنبه / ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۲
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99052820742
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان:

هیئات عزاداری به حوادث برق توجه کنند/ کاهش مصرف برق استان از اواخر هفته جاری

هیئات عزاداری به حوادث برق توجه کنند/ کاهش مصرف برق استان از اواخر هفته جاری

ایسنا/اصفهان مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اصفهان با تاکید بر رعایت اصول ایمنی هیئات مذهبی در نصب پرچم و ... برای جلوگیری از حوادث برق، گفت: طی دو روز گذشته میزان مصرف برق استان اصفهان ۱۹۲۶ مگاوات و در محدوده پیک تعیین شده وزارت نیرو بود و پیش بینی می شود با خنک شدن هوا در اواخر هفته جاری میزان مصرف برق کاهش یابد.

حمیدرضا علاقمندان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت استان اصفهان در مصرف برق، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه از روز چهارشنبه گرمای هوا رو به کاهش می رود و هوای اصفهان حدود ۲ درجه خنک‌تر می شود، امیدواریم با همکاری هم استانی ها برای چند روز آینده، بتوانیم به بخش های کشاورزی و صنایع این اجازه را دهیم تا طی چهار ساعت ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر مصارف معمول خود را داشته باشند،.

وی از بخش غیرمولد خانگی و تجاری خواست تا همچنان صرفه جویی مصرف برق را ادامه دهند تا ساعات بدون قطعی برق داشته باشیم، همچنین با قرار دادن کولرهای گازی خود بر روی ۲۴ درجه و کولرهای آبی را بر دور کُند، موجب بهبود شرایط تامین برق پایدار بخش کشاورزی و صنعت شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان با بیان اینکه در آخرین آمار طی ۲۷ مرداد ماه ۱۹۹۰ مگاوات را در حوزه شرکت توزیع برق استان اصفهان پشت سر گذاشته ایم، اظهار کرد: میزان پیک تعیین شده از سوی وزارت نیرو برای استان ۱۹۴۶ مگاوات بود که با توجه به گرمای هوا با اندکی افزایش نسبت به عدد تعیین شده، مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه تا روز چهارشنبه هفته گذشته وضعیت استان اصفهان از لحاظ مصرف برق قرمز بود، توضیح داد: با توجه به تعطیلی ادارات، شرکت ها و برخی مجموعه ها طی روزهای پنجشنبه و جمعه، مشکلی در مصرف برق نداریم، بنابراین از روز شنبه تاکنون از میزان پیک تعیین شده وزارت نیرو تجاوز نکرده ایم.

علاقمندان تاکید کرد: با توجه به ارقام تعیین شده طی دو روز گذشته میزان مصرف برق استان اصفهان ۱۹۲۶ مگاوات بوده که به نوعی عدد اعلامی وزارت نیرو را رعایت کرده ایم.

وی در ادامه در خصوص توصیه های شرکت توزیع برق به هیئت های عزاداری، اظهار کرد: در ایام عزاداری و سفر تاکید ما همواره حفظ ایمنی و سلامت مردم به خصوص در محل های عزاداری است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان توضیح داد: متاسفانه طی سال های گذشته در بحث نصب پرچم و پارچه از سوی هیئت های مذهبی شاهد اتفاقات ناگواری بودیم و در موقع نصب پارچه های سیاه یا پرچم با نزدیک شدن به شبکه های برق حتی شاهد حوادث برق گرفتگی بودیم.

وی افزود: در ایام عزاداری با توجه به اینکه هیئات از ما برق موقت می گیرند شرکت های برق به آنها برق ایمن و استاندارد تحویل می دهد، اما برخی هیئت ها گاه به صورت غیرمجاز از تابلوهای خود برق دریافت می کنند که متاسفانه در سال های قبل این اتفاق منجر به خسارات آتش سوزی و جانی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان همچنین درباره افزایش مصرف برق در ساعات عزاداری طی شب، اظهار کرد: اگرچه ممکن است در جشن های خاص همچون نیمه شعبان شاهد افزایش مصرف برق باشیم، اما در ایام عزاداری با توجه به اینکه عزاداران بار خانگی آنها کم می شود و در محل دیگری اجتماع دارند، تفاوتی در افزایش مصرف و پیک بالاتر ایجاد نمی کند.

انتهای پیام