• پنجشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99053022685
  • خبرنگار : 71496

نگرانی رژیم صهیونیستی از تاسیسات هسته‌ای عربستان

نگرانی رژیم صهیونیستی از تاسیسات هسته‌ای عربستان

مسؤولان تل‌آویو نگرانی خود را نسبت به تاسیسات هسته‌ای که ریاض قصد دارد با کمک چین در صحرای این کشور احداث کند را به دولت آمریکا ابلاغ کردند.

به گزارش ایسنا، سایت اکسیوس به نقل از برخی از مسؤولان اطلاعاتی برجسته رژیم صهیونیستی گزارش داد، نشانه‌های نگران‌کننده‌ای درباره اقدامات احتمالی عربستانی‌ها وجود دارند.

این منابع تاکید کردند: نه واشنگتن و نه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصویر روشنی از آنچه در مورد این تاسیسات در حال انجام است، ندارند و در حال حاضر تلاش می‌کنند توضیحاتی را در خصوص این مساله از مسؤولان عربستانی دریافت کنند.

آنها اظهار کردند: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در خصوص پرونده این تاسیسات هسته‌ای با احتیاط عمل می‌کند چرا که نگران لطمه خوردن به روابط اسرائیل با چین و عربستان است.

این منابع افزودند: ریاض به این دلیل همکاری را پکن را انتخاب کرد که معتقد است چین هرگز تضمینی از این کشور برای استفاده صرفا مسالمت‌آمیز از این تاسیسات  نخواهد گرفت.

سایت خبری "والا" متعلق به رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع آگاه اعلام کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل به همراه وزارت خارجه، وزارت امور اطلاعات و کمیته انرژی هسته‌ای از نزدیک تحولات روابط ریاض-پکن را رصد می‌کنند.

انتهای پیام