• دوشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۹
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99060302195
  • خبرنگار : 71605

کره شمالی وب‌سایت "ضدسیگار کشیدن" راه‌اندازی کرد

کره شمالی وب‌سایت "ضدسیگار کشیدن" راه‌اندازی کرد

یک خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد، این کشور یک وب‌سایت ضد سیگار کشیدن را در شبکه اینترنت داخلی خود راه‌اندازی کرده؛ این در حالی است که کیم جونگ اون، رهبر این کشور هنوز این عادت را کنار نگذاشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری "یونهاپ" کره جنوبی، بنا بر "میری"، یکی از وب‌سایت‌های پروپاگاندای کره شمالی، یک مرکز تحقیقاتی ضد استعمال دخانیات، ماه گذشته وب‌سایت "علیه سیگار کشیدن ۱.۰" را در سیستم شبکه رایانه‌ای این کشور راه‌اندازی کرد تا از این طریق، در حوزه ترک سیگار به عموم اطلاع‌رسانی کند.

این وب‌سایت، از بیرون قابل دسترس نیست زیرا شبکه رایانه‌ای کاملاً کنترل شده کره شمالی "کوانگ‌میونگ‌سونگ"، از اینترنت جهانی قطع است تا مردم را از دسترسی به اطلاعات خارجی بازدارد.

وب‌سایت میری اعلام کرد که فراهم کردن اطلاعات علمی برای کمپین ضد سیگار کشیدن، کلیدی به شمار می‌آید.

این مرکز تحقیقاتی همچنین ارائه دهنده خدماتی نظیر بررسی مقدار نیکوتین در بدن فرد سیگاری است، در حالی که چای و دیگر نوشیدنی‌هایی را که می‌تواند برای تلاش‌ها در جهت ترک سیگار مفید باشد، هم تولید می‌کند.

کره شمالی طی سال‌های اخیر تلاش‌های ضد استعمال دخانیات را افزایش داده و سال گذشته نیز قانونی را برای محدود کردن واردات سیگار خارجی و ممنوعیت واردات سیگارهای الکترونیکی و ویپ، اصلاح کرد. این کشور همچنین مناطق ممنوع برای سیگار کشیدن را در ساختمان‌ها و مکان‌های عمومی توسعه داده است.

با وجود این کمپین، رهبر کره شمالی هنوز سیگار کشیدن را ترک نکرده و خبرگزاری‌های دولتی عموماً او را در حال صحبت با مقامات و با سیگاری در دست، به تصویر می‌کشند. کیم زمان زیادی است که به عنوان یک "سیگاری قهار" شناخته می‌شود. وی در سفر طولانی‌اش به ویتنام برای حضور در دومین نشست با دونالد ترامپ نیز ظاهراً توقفی داشته تا بتواند سیگار بکشد. عکس‌ها او را نشان می‌دهند که بر سکوی قطار ایستاده و سیگار می‌کشد، در حالی که خواهرش کیم یو-جونگ برایش زیرسیگاری را نگه داشته است.

انتهای پیام