• سه‌شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99060403219
  • خبرنگار : 50189

همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛

افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی در شهرستان قلعه‌گنج با حضور استاندار کرمان

افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی در شهرستان قلعه‌گنج با حضور استاندار کرمان

ایسنا/کرمان استاندار کرمان در سومین روز از هفته دولت با حضور در شهرستان قلعه‌گنج، از چند پروژه عمرانی این شهرستان بازدید و کلنگ احداث پروژه تامین آب شرب مجتمع تمگران بند چاه رضا این منطقه را به زمین زد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر "محمدجواد فدایی" استاندار کرمان صبح امروز چهارم شهریورماه در سفر یک روزه خود به شهرستان قلعه گنج به همراه جمعی از مسئولین محلی از کارخانه آهک کاوه  قلعه گنج بازدید کرد.

برپایه این گزارش احداث این کارخانه توسط بنیاد مستضعفان از سال ۹۷ آغاز شده و اکنون در مرحله تست سرد است گفتنی است برای احداث این کارخانه تاکنون ۷۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

این کارخانه زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم خواهد کرد شایان ذکر است زمان افتتاح این کارخانه منوط به انتقال خط گاز است.

براساس این گزارش، استاندار کرمان در ادامه سفر خود به جنوب استان کرمان فاز ۲ و ۳ حوضه آبخیز چاه دادخدا را افتتاح کرد.

براساس این گزارش مساحت حوضه آبخیز چاه دادخدا ۱۴۱۹۸۳.۲۷ هکتار است که مطالعات آن در سال ۹۷ انجام شد و عملیات اجرایی آن در ۵ فاز از سال ۹۸ شروع شده است که اعتبار سنجی برای اجرای این ۵ فاز حدود ۱۱ میلیارد تومان بوده که تا کنون ۵ میلیارد تومان آن هزینه شده است. 

به گزارش ایسنا این پروژه در راستای مهار سیلاب های فصلی افزایش نفوذپذیری خاک و ... اجرا شده که فاز ۲ و ۳ آن امروز افتتاح و فاز اول این طرح نیز حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن آنکه فاز ۴ و ۵ این طرح نیز به زودی به مناقصه گذاشته خواهد شد.

همچنین در ادامه سفر استاندار کرمان به شهرستان قلعه گنج، کلنگ احداث پروژه تامین آب شرب مجتمع تمگران بند چاه رضا این منطقه به زمین زده شد.

بنا بر این گزارش با اجرای این پروژه آب شرب ۱۵ روستا که جمعیتی حدود ۸۰۰ نفر را در خود جای داده اند تامین خواهد شد گفتنی است که این پروژه در دو فاز تعریف شده که هزینه اجرای فاز اول ۵ میلیارد تومان و فاز دوم یک میلیارد تومان خواهد بود و ظرف حداکثر سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

افتتاح طرح دامداری بز مورسیاه در ۲ فاز با ظرفیت ۵۰ راس و اعتبار ۱۲۶۰ میلیون ریال در هر فاز از دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار به جنوب استان بود.

به گزارش ایسنا، در ادامه با حضور محمدجواد فدایی استاندار کرمان عملیات احداث واحد صنعتی کنسانتره کرومیت و منگنز این شهرستان آغاز شد. میزان سرمایه گذاری این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال است که توسط بخش خصوصی هزینه خواهد شد و با افتتاح این واحد صنعتی زمینه اشتغال ۵۰ نفر در این منطقه فراهم خواهد شد.

این طرح قرار است ظرف ۲ سال آینده به بهره برداری می رسد، گفتنی است که در پیش بینی اولیه میزان ذخیره اولیه این معدن کرومیت در این منطقه ۵۰۰هزار تن خواهد بود.

همچنین فدایی از نیروگاه خورشیدی ۴ مگاواتی قلعه گنج که یک مگاوات آن راه اندازی شده و مجوزات لازم برای راه اندازی سه مگاوات دیگر اخذ شده است بازدید گرد. گفتنی است هم اکنون در این نیروگاه ۵ نفر مشغول به کار هستند.

بازدید از کارخانه تولید پنیر پاک واحد قلعه گنج از دیگر برنامه های استاندار کرمان در ادامه سفر به شهرستان قلعه گنج بود. در این کارخانه ۲۰ نفر مشغول به کار هستند و ظرفیت تولید روزانه ۲.۵ تن پنیر در این کارخانه فراهم می باشد.

دیدار با خانواده شهید "مهدی احمدی نیک" از شهدای محیط زیست استان کرمان پایان بخش برنامه های استاندار کرمان در سفر به شهرستان قلعه گنج بود.

انتهای پیام