• سه‌شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۱
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99060403729
  • خبرنگار : 50028

با هدف پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان؛

طرح پازک در ۱۵ محله خراسان جنوبی اجرایی شد

طرح پازک در ۱۵ محله خراسان جنوبی اجرایی شد

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: با هدف پیشگیری از اعتیاد در زنان و کودکان، طرح پازک در ۱۵ محله از استان طی سال گذشته اجرایی شد.

علی عرب نژاد، امروز سه شنبه ۴ شهریور در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از اعتیاد، اظهار کرد: تاکنون اقدامات موثری در راستای توانمندسازی عموم مردم و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد در محله زندگی انجام شده است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: برگزاری ۲۰۴ کارگاه آموزشی و آموزش ۷۳۵۲ نفر از عموم مردم در مباحث خانواده و پیشگیری از اعتیاد، برگزاری ۵۶ نمایشگاه دائمی و سیار پیشگیری از اعتیاد از جمله اقدامات انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی، تولید و توزیع ۳۳۴۷ بسته آموزشی و فرهنگی پیشگیرانه را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و افزود: همچنین ۱۳ همایش با موضوعات پیشگیری از اعتیاد برگزار شده که در قالب این کارگاه ها دو هزار و ۸۶۰ نفر آموزش های لازم را فراگرفته اند.

عرب نژاد، برگزاری مسابقات ورزشی و فعالیت‌ها همگانی با شرکت ۳۷۰۲ نفر را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: تربیت ۲۶ نیروی انسانی متخصص از طریق برگزاری کارگاه آموزشی و دوره‌های باز آموزی در زمینه پیشگیری اولیه از اعتیاد نیز از اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری باتوجه به شرایط ناشی از گسترش ویروس کرونا، برنامه‌ها در فضای مجازی پر رنگ شده است، گفت: استفاده از کلیپ‌های آموزشی ویژه فضاهای مجازی از جمله اقدامات انجام شده در این بستر است.

عرب نژاد با بیان اینکه خط ملی اعتیاد  ۰۹۶۲۸  در زمینه مشاوره پیشگیری و درمان اعتیاد فعال است، افزود: استفاده از خدمات این خط رایگان است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: این خط هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ شب آماده پاسخگویی به سوالات و مشاوره افراد است.

وی از اجرای طرح مصون سازی خانواده محور کودکان زیر سن دبستان در برابر اعتیاد خبر داد و گفت: این طرح در مهدهای کودک استان اجرا شده و خانواده، محور تمامی آموزش‌هاست.

عرب نژاد با بیان اینکه این طرح طی سال گذشته در ۲۱ مهد کودک استان احرایی شده است، اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۰۲۴ نفر از والدین آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

وی با بیان اینکه طرح پازک با هدف پیشگیری از اعتیاد در زنان و کودکان طی پنج مرحله اجرایی می‌شود، یادآور شد: این طرح طی سال گذشته در ۱۵ محله استان اجرایی شده و ۳۸۲۰ نفر از خدمات طرح بهره مند شده‌اند.

انتهای پیام