• چهارشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۲
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 99060504292
  • خبرنگار : 71506

صالحی امیری: عنوان پهلوانی شایسته هر کسی نیست

صالحی امیری: عنوان پهلوانی شایسته هر کسی نیست

رییس کمیته ملی المپیک یاد و خاطره جهان پهلوان تختی را گرامی داشت.

به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری در مراسم زادروز تختی و رونمایی از مقبره شهید گمنام در فدراسیون کشتی، با گرامیداشت فرارسیدن ایام شهادت سالار شهیدان و همچنین یاد و خاطره جهان پهلوان تختی، گفت: من خاطرات مرحوم تختی را دنبال می کردم تا تصویر روشنی از او داشته باشم و سخن مستند درباره او بگویم.

وی با اشاره به ارادت جهان پهلوان تختی به حضرت علی و زیارت بارگاه آن حضرت توسط تختی، گفت: فقط کسانی می توانند عنوان پهلوانی داشته باشند که پیرو مسیر مولا امیرالمومنین و ابا عبدالله الحسین باشند. هر کسی حق ندارد نشان پهلوانی بر خود بگذارد. 

رییس کمیته ملی المپیک افزود: در این ایام باید یک بار دیگر به سیره ائمه بازگردیم. مرحوم تختی را از این جهت ستایش می کنیم که هویتش را از اباعبدالله گرفته بود. همه می توانند مدال بیاورند اما همه نمی توانند پهلوان باشند. به تمام کسانی که به این جامعه و مردم خدمت می کنند سر تعظیم فرو می آورم. ما باید قدردان خون شهدا باشیم. آن ها گمنام نیستند ما گمنامان سرگشته ایم و آنها به مقصد رسیده اند.

صالحی امیری در پایان گفت: پهلوانان واقعی جانبازان و شهدای ما هستند که از جانشان گذشتند تا ملت در امان باشند. امروز همه ما فراتر از کشتی و تختی برای ارج نهادن به شهدای انقلاب در این جا جمع شده ایم و از این جهت تختی را تقدیس می کنیم که او پیرو راه ابا عبدالله الحسین بود.

انتهای پیام