• چهارشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۴
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99060504653
  • خبرنگار : 50024

تا پایان ماه صفر؛

۵۰۰ هزار پرس غذای گرم در مناطق حاشیه‌ای البرز توزیع می‌شود

۵۰۰ هزار پرس غذای گرم در مناطق حاشیه‌ای البرز توزیع می‌شود

ایسنا/البرز مدیرکل کمیته امداد البرز از اعطای تسهیلات ودیعه مسکن تا سقف ۳۰ میلیون تومان به افراد تحت پوشش این نهاد خبر داد.

محمد محمدی فرد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه با شیوع کرونا بخشی از جامعه از جمله اقشار محروم و کم درآمد آسیب زیادی متحمل شده و معیشت آنها با مشکل مواجه شده، اظهار کرد: کمیته امداد به عنوان نهادی حمایتی از طریق ۱۹۰ مرکز نیکوکاری و با تعامل با برخی نهادها از جمله سپاه درصدد جبران بخشی از این آسیب‌ها برآمده است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته ۷۲ آشپزخانه توزیع غذای گرم در مناطق محروم استان راه اندازی شده تا در ماه‌های محرم و صفر غذای گرم به دست جامعه هدف برساند.

وی افزود: بر این اساس تا کنون ۱۱۷ پرس غذای گرم در مناطق حاشیه‌ای استان توزیع شده و بنا شده تا پایان ماه صفر به ۵۰۰ هزار پرس برسد.

این مسئول تاکید کرد: علاوه بر این طی این مدت شاهد اجرای گام اول  طرح ایران همدل در البرز بودیم که طی آن ۳۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان توزیع شد.

محمدی فرد تاکید کرد: در گام دوم این طرح هم قرار شده ۴۲ بسته معیشتی دیگر تهیه و در جامعه هدف توزیع شود.

مدیرکل کمیته امداد البرز همچنین به اجرای طرح تامین ودیعه مسکن برای افراد تحت پوشش کمیته امداد خبر داد و گفت: اولویت در اجرای این طرح با خانواده های بالای سه نفر است و تا سقف ۳۰ میلیون تومان ودیعه مسکن در اختیار این افراد قرار می‌گیرد تا بتوانند مسکنی اجاره کنند.

وی با بیان اینکه علی رغم شیوع کرونا کمک خیرین به نیازمندان افزایش یافته، افزود: تعامل و همکاری خیرین با کمیته امداد برای رفع نیازهای محرومین استان برگرفته از تعالیم اهل بیت و نگرش اسلامی آنها برای دستگیری از همنوعان است.

 انتهای پیام