• پنجشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۷
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99060605171
  • منبع : نمایندگی ایلام

به دلیل شیوع کرونا

تجمع بزرگ عاشوراییان در ایلام برگزار نمی‌شود

تجمع بزرگ عاشوراییان در ایلام برگزار نمی‌شود

ایسنا/ایلام در جلسه هماهنگی دستورالعمل ضوابط برقراری سوگواری سروروسالارشهیدان ایلام تاکید شد که امسال تجمع عاشوراییان و دسته روی هیئت‌ها برگزار نمی‌شود و وهیئت ها درمحل‌های خود عزاداری خواهند کرد.

«حجت‌الاسلام و المسلمین« کریمی» رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان ایلام،  در جلسه هماهنگی دستورالعمل ضوابط برقراری سوگواری سروروسالارشهیدان ویژه مراسم تاسوعا وعاشورای حسینی، اظهار کرد: حادثه بزرگ عاشورا، مبدا تحولات عظیم در تاریخ خلقت و بشریت است و این حادثه از زوایای مختلفی بررسی و نگاه های فراوانی درباره این حادثه عظیم گفته و شنیده شده است کمتر موضوعی است که به اندازه این حادثه عظیم درمیان اولیای عصمت و ائمه معصومین گفت و گو شده باشد و نقطه ی آغازین و پایان این مهم اجرای هرچه بهتر برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی است.

وی سلامت مردم را در بحران کرونا ویروس خط قرمز دانست و تصریح کرد: حفظ سلامت مردم در بحران کرونا ویروس خط قرمز ماست و بایستی با همفکری و همدلی نهادهای نظارتی به سلامت مردم توجه و مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان  با رعایت موازین بهداشتی به درستی اجرا شود.

وی تصریح کرد: درروزتاسوعا وعاشورا دسته روی نداریم وهیئت ها درهمان محل های خود به عزاداری خواهند پرداخت .

سرهنگ «حیدری‌زادی» جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ایلام نیز در این نشست، اظهار کرد:  شرایط امروز مراسم عزاداری امام حسین (ع ) در زمان کرونا ویروس فرق می‌کند و باید  با فرهنگ سازی،  پروتکلهای بهداشتی را رعایت و مراسم محرم و صفر را به طور شایسته برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود همه‌ی دستگاههای مسئول با همفکری و همدلی و رعایت پروتکلهای بهداشتی و ارائه راهکارهای مهم بهداشتی زمینه های لازم  برگزاری تاسوعا و عاشورای حسینی فراهم و نیروی انتظامی به عنوان یک بازوی توانمند در کنار هیئتهای عزاداری خواهدبود.

انتهای پیام