• پنجشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۶
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99060605444
  • خبرنگار : 50346

استاندار خراسان شمالی:

نرخ اشتغال بانوان شهرستان فاروج ۷درصد از متوسط کشور، بالاتر است

نرخ اشتغال بانوان شهرستان فاروج ۷درصد از متوسط کشور، بالاتر است

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت:  در حال حاضر نرخ اشتغال بانوان شهرستان فاروج ۷درصد از متوسط کشور، بالاتر است.

  محمد علی شجاعی، ۶ شهریورماه، در نشست اقشار مختلف مردم و بررسی مسائل و مشکلات شهرستان فاروج، با اشاره به اینکه وحدت و انسجام بین تمام قوا در استان موجب شده تا هرکاری را در مسیر خدمت رسانی به سرانجام برسانیم، اظهار کرد: استقرار تیم کارشناسی بازرسی استانداری در هفته آینده الزامی است تا مطالبات مردمی در حوزه های مختلف شهرداری، فرمانداری، ادارات شهرستانی و بخشداری ها پیگیری کند.

وی ادامه داد: پیشران نخست اقتصادی استان و شهرستانها در سند توسعه، کشاورزی است لذا نیازمند ارائه طرح های بیشتری برای پیشرفت این حوزه هستیم و شهرستان فاروج رتبه نخست تولید زعفران کشور و رتبه نخست تولید انگور استان را داراست لذا نیازی به معرفی ندارد اما شاهد معیشت سخت و عدم درآمد مردم این شهرستان هستیم بنابراین سند توسعه استان به معنای دفترچه راهنما است.

وی با تاکید براینکه انگور و زعفران محورهای توسعه شهرستان فاروج قرار گیرد، افزود: تغییر الگوی کشت، ترویج و توسعه در شهرستان فاروج که عمده معیشت مردم از راه کشاورزی است الزامی است.

شجاعی با بیان اینکه در حوزه صنعت و معدن باید به سمت فرآوری محصولات معدن رفت زیرا در این حوزه عقب هستیم که منجر می شود  به سمت خام فروشی بروند لذا نیازمند ارائه طرح در این حوزه هستیم، اضافه کرد: توسعه شرکت های کشت و صنعت و فرآوری محصولات کشاورزی در این شهرستان الزامی است.

وی افزود: حوزه گردشگری که مزیت دیگر شهرستان فاروج است باید توسعه و به روز شود تا جذب بیشتر گردشگر را شاهد باشیم.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: سرمایه گذاران شاهد پروسه طولانی اداری هستند  و این به معنای ضعف سیستم دولتی است اما سرمایه گذاران نباید در مسیر تشخیص خود اقدام به سرمایه گذاری کنند بلکه باید در مسیر مزیت های استان  و شهرستانها حرکت کنند.

شجاعی اظهار کرد: ارائه طرحی بزرگ و جامع گردشگری برای پیشرفت و توسعه فضای توریستی شهرستان فاروج با محوریت اداره کل میراث فرهنگی استان در دستور کار قرار گیرد و تا یک هفته آینده ارائه شود.

وی ادامه داد: مدیر باید یک اثر، یا طرح در طول دوران مدیریت خود با تاکید بر شناسایی پتانسیل منطقه برای نسل های آینده برجای بگذارند و این اقدام به معنای تسلط دانایی است.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: تعاونی ها فقط شکل گرفته اند اما کاری به آنان داده نمی شود در حالیکه مردم محور اصلی در این تعاونی ها هستند لذا باید توجه جدی تری به تعاونی ها شود بنابراین با اولویت تعاونی های فعال، طرح هایی برای توسعه و پیشرفت به آنان ارائه شود.

شجاعی تصریح کرد: نرخ اشتغال بانوان شهرستان فاروج ۷درصد از متوسط کشور، بالاتر است اما باید فضای درآمد بیشتری را برای این قشر که عمدتا سرپرست خانوار هستند فراهم کرد.

وی با تاکید براینکه داشتن نگاه و بینش سیاسی سر جای خود باید باشد اما نباید از خدمت رسانی به مردم و خانواده های شهدا و ایثارگران غفلت کرد، اظهار کرد: ۹۸ درصد گلزار شهدای این شهرستان فاقد برق و آب است و این به معنای بیخیالی و کم لطفی به حرمت و جایگاه شهداست و اگر من جای هر یک از مدیران متولی بودم مشکلات حوزه گلزار شهدای شهرستان ها را حل می کردم چون جزو وظایف ما است.

وی با بیان اینکه در بحث تحقق شعار سال ( جهش تولید) کسی استثنا نیست لذا حضور مردم می تواند کمک بیشتری به تحقق این شعار کند، اظهار کرد: تدوین سند بانوان با تاکید بر دیده شدن جزئی ترین مسائل شهرستان این قشر باید نگارش شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره تربیت مربی ورزشی بومی در راستای توسعه حوزه ورزش بانوان، تصریح کرد: ارتقای ۱۱ پله ای آمار فضای کسب و کار خراسان شمالی در کشور به معنای حال خوب استان است و این نشان دهنده تلاش و کوشش تمام اجزای حاکمیت است.

انتهای پیام