• شنبه / ۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۸
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99060806005
  • منبع : نمایندگی ایلام

استاندار ایلام در پیامی عنوان کرد؛

عاشورا؛ یادآور بزرگ‌ترین حماسه ماندگار ظلم ستیزی بر ستون ایمان

 عاشورا؛ یادآور بزرگ‌ترین حماسه ماندگار ظلم ستیزی بر ستون ایمان

ایسنا/ایلام استاندار ایلام به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی پیام تسلیتی صادر کرد.

محرم، فصل پرشکوه بیداری و آزادگی و تاسوعا اوج قله شعور و وفاداری و عاشورا یادآور بزرگ‌ترین حماسه ماندگار ظلم ستیزی بر ستون ایمان و کربلا فراز بلند "هل من ناصر ینصرنی" به رهپویان طریق انسانیت در طول تاریخ بشریت است. 

آری حماسه سترگ امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش دگر بار رسالت ماندگار وحی نورانی پیامبران را در گوش‌های سنگین زمان فرود آورد و بر فراز قلّه رسالت احیای امر به معروف و نهی از منکر نشاند.

و انقلاب شکوهمند ایران اسلامی نیز به تاسی از نهضت عاشورا شکل گرفت تا در هوای سرد فقیران کاخ ستمگران را در هم بکوبد و با احیای فضیلت ها و ارزش‌های اسلامی و بازیابی پیام حضرت سیدالشهدا (ع) راه عزت و سرافرزای را در مقابل یزیدیان زمانه در پیش بگیرد چراکه به راستی امام حسین علیه السلام پناه مظلومان عالم و مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاة برای رهایی بشریت از مشکلات و رسیدن به سر منزل مقصود است. 

"شکر خدا را که در پناه حسینیم
گیتی از این خوب تر پناه ندارد"

اینجانب ضمن آرزوی قبولی عزاداری های مردم متدین ایلام، دیار خادمین اربعین، از شور و شعور حسینی در برپایی باشکوه مراسمات محرم و در عین حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشکر کرده و فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت مظلومانه سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و یاران با وفایشان را محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و هم وطنان گرانقدر به ویژه مردم شریف و محب اهل بیت (ع) ایلام تسلیت عرض می نمایم. امیدوارم همه ما با عنایت آن امام همام، ادامه دهنده واقعی بینش و  نهضت حسینی باشیم.

انتهای پیام