• دوشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۳
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99061006709
  • خبرنگار : 50165

پلمب انبار سیگار در زنجان

پلمب انبار سیگار در زنجان

ایسنا/زنجان معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: یک انبار سیگار به دلیل ثبت نکردن در سامانه جامع انبارها، پلمب شد.

اسماعیل مسلمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یک انبار سیگار در استان زنجان به دلیل ثبت نکردن انبار در سامانه جامع انبارها و نیز ورود و خروج کالا توسط بازرسی سازمان، کشف و پلمب شد.

وی افزود: مجوز ثبت این انبار در سامانه جامع انبارها در ۲۳ فروردین‌ماه امسال منقضی شده بود که هیچ اقدامی برای تایید مجدد انبار و نیز ثبت ورود و خروج کالا صورت نگرفته بود.

این مسئول با اشاره به قانون برخورد با این‌گونه واحدهای متخلف، ادامه داد: بر اساس شیوه‌نامه تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا، عدم ثبت انبار و ورود و خروج کالا به عنوان قاچاق محسوب شده و باید با آن‌ها برخورد قانونی صورت گیرد. در صورتی که بازرسان به انبار مراجعه کرده و در صورت ثبت انبار، ورود و خروج ثبت نشده باشد، مهلت یک هفته‌ای برای ثبت رسیده و حواله صادر می‌شود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، تصریح کرد: میزان موجودی این انبار بالغ بر ۴ میلیون و ۸۰ هزار نخ به ارزش ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است که هم‌اکنون پرونده آن در دست بررسی است.

مسلمی با اشاره به طرح بازرسی پایان سال، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح از همراهی ناظران افتخاری نیز بهره خواهیم برد. علاوه‌ بر آن سامانه ۱۲۴ و نیز سامانه اینترنتی «آپ» به‌صورت شبانه‌روزی آماده ثبت شکایات مردمی است.

انتهای پیام