• شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۸
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99061510650
  • خبرنگار : 50167

اهدای زندگی در زنجان دو رقمی شد

اهدای زندگی در زنجان دو رقمی شد

ایسنا/زنجان مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: دهمین اهدای عضو به بیماران نیازمند طی سال‌جاری در استان زنجان با اهدای عضو کودک ۵ ساله به ثبت شد.

شهریار امام‌وردی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با دهمین اهدای عضو به ثبت رسیده در استان، اظهار کرد: دهمین اهدای عضو به ثبت رسیده در استان متعلق به کودک ۵ ساله ساکن شهرستان سلطانیه است که در اثر سقوط از ارتفاع دچار آسیب‌دیدگی و مرگ مغزی شده و در بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان بستری شده بود.

وی در رابطه با اهدای ارگان‌های حیاتی اهدا شده در دهمین اهدای عضو به ثبت رسیده در استان به بیماران نیازمند، افزود: پس از اطلاع از مرگ مغزی مرحوم محمدیاسین بهرامی، اقدامات لازم برای کسب رضایت از خانواده آن مرحوم انجام شده و پس از کسب رضایت، کلیه‌ها و کبد به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

این مسئول با اشاره به اینکه ارگان‌های حیاتی این بیمار مرگ مغزی برای اهدا به بیمارستان سینای تهران منتقل شده است، خاطرنشان کرد: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند به پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و طبق برآوردهای انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.

به گزارش ایسنا، علاقه‌مندان برای دریافت کارت اهدای عضو می‌توانند با ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ و یا شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و با مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center برای اخذ کارت اهدای عضو اقدام کنند.

انتهای پیام