• شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99061511047
  • خبرنگار : 71145

بیانیه ارتش لبنان درباره یک محموله دیگر نیترات آمونیوم در بندر بیروت

بیانیه ارتش لبنان درباره یک محموله دیگر نیترات آمونیوم در بندر بیروت

ارتش لبنان امروز، شنبه اعلام کرد، محموله دیگری از نیترات آمونیوم از چند روز پیش در بندر بیروت به وزن بالغ بر چهار تن و ۳۵۰ کیلوگرم معدوم سازی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد، واحدهای هنگ مهندسی در چاله‌های انفجاری وابسته به ارتش این مقادیر نیترات آمونیوم را منفجر و معدوم کردند.

ارتش چند روز پیش از کشف چهار تن دیگر نتیرات آمونیوم در بندر بیروت خبر داده بود.

این خنثی سازی محموله جدید نتیرات آمونیوم در حالی است که انفجار بندر بیروت در چهارم اوت ۱۹۰ کشته و بیش از ۶۵۰۰ زخمی برجای گذاشت.

در عین حال رسانه‌های لبنانی از وجود محموله‌های دیگر در بندر بیروت که حاوی مواد با قابلیت انفجار باشند، هشدار داده و از مقامات گمرک خواسته‌اند برای ممانعت از وقوع فاجعه‌ای دیگر وارد عمل شوند.

همچنین به گفته منابع دفاع مدنی لبنان، به رغم امید اندکی که وجود دارد اما نیروهای امداد و نجات امروز برای سومین روز متوالی عملیات جستجو برای نجات یک فرد زنده در زیر آوار ساختمانی تخریب شده در اثر انفجار را ادامه دادند.

تیم نجات شیلی که با تجهیزات پیشرفته وارد بیروت شده بود "تپش‌های قلب" را زیر آوار ساختمانی در خیابان مار مخایل رصد و شناسایی کرده و سگ‌های آموزش‌دیده تیم امداد را به آنجا هدایت کرده‌اند.

جورج ابو موسی، مدیر عملیات دفاع مدنی لبنان به خبرگزاری فرانسه گفت، عملیات جستجو از دو روز پیش در جریان است اما امید زیادی وجود ندارد. بخش اعظم تلاش‌ها انجام گرفته و تاکنون چیزی مشاهده نشده است.

انتهای پیام