• سه‌شنبه / ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99061813511
  • خبرنگار : 50176

مدیر مخابرات منطقه استان:

بیش از ۳۳۸ هزار تلفن ثابت در لرستان مشغول به کار است

بیش از ۳۳۸ هزار تلفن ثابت در لرستان مشغول به کار است

ایسنا/لرستان مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: بیش از ۳۳۸ هزار تلفن ثابت در استان مشغول به کار است.

سید محمد قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعداد تلفن مشغول به کار استان ۳۳۸ هزار و ۷۶۱ بوده که از این تعداد ۲۹۵ هزارمورد به شهری و ۴۳ هزار مورد روستایی است.

وی تصریح کرد: امسال برنامه‌ مدونی با هدف گسترش پوشش تلفن ثابت در سطح استان در حال اجراست؛ با توجه اینکه یکی از الزامات بخش خصوصی این است که بتواند سودآوری داشته باشد ما سودآوری را نیز در کنار پوشش تلفن ثابت در نقاط شهری و روستایی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

مدیر مخابرات منطقه لرستان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم در نقاط مختلف شهری و روستایی امکانات را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که تلفن به‌روز واگذار شود.

قاسمی اضافه کرد: با توجه به اینکه شرایط کار دشواری است اما در برنامه کاری ما وجود دارد که تلفن به‌روز به متقاضیان واگذار شود.

وی بیان کرد: برنامه امسال در تلفن ثابت واگذاری ۱۸ هزار خط و ۲۵ هزار ADCL است که سعی می‌کنیم این مقدار تلفن و ADCL را واگذار کنیم.

مدیر مخابرات منطقه لرستان ادامه داد: در راستای ارتقاء تکنولوژی از ابتدای سال تاکنون ۴۴ نقطه ارتقاء انجام شده یعنی از تکنولوژی نسل دومی به نسل سوم و چهارم هم در شهر و روستا انجام شده است.

قاسمی اظهار کرد: ۶۳۰ هزار تلفن ثابت در لرستان منصوبه هستند اما حدود ۳۴۰ هزار خط تلفن مشغول به کار هستند.

انتهای پیام