• سه‌شنبه / ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99061813624
  • خبرنگار : 50033

فرماندار نهاوند:

شورای فرهنگ عمومی به مسائل و مشکلات جامعه نگاه تخصصی داشته باشد

شورای فرهنگ عمومی به مسائل و مشکلات جامعه نگاه تخصصی داشته باشد

ایسنا/همدان فرماندار شهرستان نهاوند با تأکید بر اینکه شورای فرهنگ عمومی باید به مسائل و مشکلات جامعه نگاه تخصصی داشته باشد، گفت: نگاه تخصصی شورای فرهنگ عمومی به مسائل مختلف موجب کاهش بسیاری از مشکلات و آسیب‎ها می‎شود.

مراد ناصری سه شنبه ۱۸ شهریورماه در شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند، با اشاره به مسائل فرهنگی و اجتماعی و جایگاه ویژه آنها افزود: باید با ظرفیت شناسی، برنامه ریزی و هم افزایی نقشی مهم در رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان ایفا کنیم.

وی به برگزاری شورای فرهنگ عمومی در بخش ها تأکید کرد و افزود: می توان از ظرفیت بخشداران، شوراهای بخش و ائمه جماعت روستاها در رفع  مشکلات فرهنگی استفاده کرد.

فرماندار نهاوند کرونا را اصلی ترین مشکل فعلی جامعه عنوان کرد که مردم با آن درگیر هستند و گفت: توجه به مسائل اجتماعی کرونا مانند فاصله گذاری اجتماعی، فرهنگسازی برای استفاده از ماسک و دیگر موارد بهداشتی در کنار مشکلات اقتصادی موضوعاتی هستند که باید در دستور کار این جلسه قرار گیرند.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند نیز با انتقاد از پوشش زنان و دختران در سطح شهر، از خالکوبی جوانان و حیوان گردی در سطح اماکن عمومی شهر ابراز گلایه کرد و گفت: باید با فرهنگسازی و استفاده از روش‌های قانونی و برخورد مقتدرانه جلوی ترویج این پدیده های نابهنجار گرفته شود.

سرهنگ علی مختاری اظهار کرد: نگاه نرم‌افزاری در حوزه فرهنگ لازم و ضروری است و اگر عفاف و حجاب در شهرستان مشکل دارد و یا جهیزیه های سنگین اپیدمی و مانع ازدواج شده، عارضه است که باید ریشه‌یابی شوند.

وی تأکید کرد: آسیب‌های اجتماعی و گرایش جوانان به فرهنگ‌های غیربومی موضوعاتی است که باید با ارائه راهکار به این موضوعات در جلسات شورای فرهنگ عمومی پرداخته شود.

انتهای پیام