• سه‌شنبه / ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۷
  • دسته‌بندی: تولید و تجارت
  • کد خبر: 99061813678
  • خبرنگار : 71474

رییس سازمان توسعه تجارت خبر داد

برگزاری کمیسیون اقتصادی ایران و اتریش در سال آینده

برگزاری کمیسیون اقتصادی ایران و اتریش در سال آینده

رییس سازمان توسعه تجارت از پیگیری افزایش سطح تعاملات میان ایران و اتریش در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا، در دوره اجرای برجام، یکی از کشورهای اروپایی که در سطح کلان با ایران ارتباط برقرار کرد و حتی به توافق‌های اقتصادی گسترده‌ای نیز دست یافت، اتریش بود. مقامات این کشور در جریان سفرهای خود به ایران اعلام آمادگی کردند با برقراری روابط گسترده اقتصادی در دوران برجام یکی از شرکای مهم اقتصادی ایران شوند.

با وجود تمام این توافق‌ها اما خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یک جانبه این کشور علیه ایران باعث شد، اتریش نیز مانند بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی سطح تعاملات خود با ایران را به شکل جدی کاهش دهد اما در عین حال، ارتباطات میان سران دو کشور ادامه پیدا کرد.

در یکی از اخرین دورهای این مذاکرات مشترک، حمید زادبوم، رییس سازمان توسعه تجارت ایران با فراوشر همتای اتریشی خود به شکل مجازی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که به منظور ارزیابی وضعیت کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بگزار شد، حمید زادبوم از زمینه‌های مساعد همکاری مشترک میان دو کشور سخن گفت و اعلام کرد در صورت نیاز برای استفاده از این زمینه‌ها، می توان تغییراتی در نقشه راه کارگروه در سال ۲۰۲۱ ایجاد کرد.

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت این پیشنهاد ایران با موافقت طرف اتریشی همراه شد و این کشور نیز از لزوم ارزیابی عملکرد کارگروه‌ها و در صورت نیاز ایجاد تغییرات لازم استقبال کرد.

بر اساس اعلام رییس سازمان توسعه تجارت، به منظور پیگیری اهداف اقتصادی مشترک و رسیدن به جمع بندی‌های لازم، اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اتریش در نیمه نخست سال آینده، برگزار خواهد شد، هرچند با توجه به شیوع ویروس کرونا، هنوز مشخص نیست، این اجلاس حضوری یا مجازی خواهد بود.

انتهای پیام