• پنجشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99062015251
  • خبرنگار : 50187

استاندار کرمان:

جابه جائی دام بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می شود

جابه جائی دام بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می شود

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: جابه جائی دام بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می شود و هر دامی در هر مسیری بدون مجوز دامپزشکی باشد، قاچاق است و در این زمینه دامپزشکی نباید برای دام های بدون پلاک مجوز بدهد و درباره دام های عشایر نیز مجوز تائید به عهده اداره کل امور عشایری است.

دکتر"محمدجواد فدائی" امروز ۲۰ شهریورماه در جلسه کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهار کرد: اگر نتوانیم کالای قاچاق را کنترل کنیم، به جز ضررهای دیگر، مقداری از اوضاع اقتصادی و گرانی قیمت ها تابع همین مسئله است.

وی افزود: قاچاق کالا تاثیر مستقیمی در قیمت کالاها و وضعیت اقتصادی استان و کشور می گذارد و باید در مقابله با قاچاق کالا بیشتر هماهنگ بوده و همکاری بیشتری داشته باشیم ضمن آنکه باید به تصمیماتی که گرفته می شود، پایبند باشیم و اجرا شود.

استاندار کرمان با تشکر از پلیس امنیت اقتصادی استان در زمینه مقابله با قاچاق کالا گفت: رشد ۶۵ درصدی ارزش ریالی پرونده های قاچاق جای تقدیر دارد و نشان می دهد نیروها فعال هستند.

وی با بیان اینکه اگر مواردی داشته باشیم که در مبادی کنترل نشود، مقابله با آن باید در سطح عرضه با اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی (در داروخانه ها) صورت گیرد اظهار کرد: باید تکلیف لوازم آرایشی و بهداشتی روشن و در این زمینه تصمیم جدی گرفته شود.

استاندار کرمان گفت: جابه جائی دام بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می شود و هر دامی در هر مسیری بدون مجوز دامپزشکی باشد، قاچاق است و در این زمینه دامپزشکی نباید برای دام های بدون پلاک مجوز بدهد و درباره دام های عشایر نیز مجوز تائید به عهده اداره کل امور عشایری است.

وی افزود: اگر دامی در دامداری باشد و این ظن باشد که قاچاق است، باید از دامپزشکی استعلام و براساس تحقیقات تکمیل شده تصمیم گیری شود.

فدائی در پایان گفت: صورتجلسه تیرماه ۹۷ صورتجلسه مهمی است که درباره انبار، نیرو و ساختمان های اداری سازمان اموال تملیکی تکلیف را مشخص کرده و باید این موارد اجرا شود.

انتهای پیام