• یکشنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99062317634
  • خبرنگار : 71145

اسقف مارونی‌های لبنان خواستار اجباری شدن تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شد

اسقف مارونی‌های لبنان خواستار اجباری شدن تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شد

اسقف مسیحیان مارونی‌ لبنان از سازمان ملل خواست تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بندر بیروت را بر مقامات لبنانی ضروری و واجب کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری النشره لبنان، بشاره پترس الراعی، اسقف مارونی‌های لبنان اعلام کرد: ما هرگز تا زمان روشن شدن حقیقت و در سایه اشتباهات در تحقیقات داخلی، اطلاعات ضد و نقیض، انحلال دولت، تردیدهای فزاینده، آتش‌سوزی دوم چند روز پیش و اهمال‌کاری مسؤولان این صفحه را نمی‌بندیم، اینها اتفاقاتی هستند که ما را به مطالبه مجدد انجام تحقیقات بین‌المللی بی‌طرف وامی‌دارند.

الراعی افزود: عدالت مغایرتی با حاکمیت ندارد و حاکمیت بدون عدالت وجود نخواهد داشت هر چند مقامات به دلایل سیاسی تحقیقات بین‌المللی را رد می‌کنند اما وظیفه سازمان ملل است که آن را لازم و ضروروی کند زیرا آنچه روی داد در حد جنایت ضد بشری است اگر قتل ملت و نابودی آثار شهرسازی به منزله جنایت ضد انسانی نیست پس کدام جنایت مصیبت‌بار است؟

اسقف مارونی‌های لبنان تاکید کرد: لبنان با بی‌طرفی کارآمد در این محیط خاورمیانه ضرورت است و تلاش‌هایی برای خدشه دار کردن مطالبات انقلابیون و تعدی به آنها، بازداشتن‌شان و تخریب قلب بیروت برای ممانعت از شکوفایی آن وجود دارد.

او اضافه کرد: نابودی بانک‌ها، بی‌اعتبار کردن آنها و سر دادن شعارهای مذهبی و فریاد زدن نعره‌های طایفه‌ای و انفجار در بندر تا رسیدن به آتش‌سوزی عظیم سه روز پیش همه این مشکلات لحظه‌ محکومیت صریح را می‌طلبد که شامل تمام کسانی می‌شود که تردیدها و اتهاماتی درباره آنها وجود دارد.

این چهره مسیحی لبنان این سوال را مطرح کرد که چرا تشکیل دولت نجات‌بخش کوچک که قابل اعتماد است با مشکل روبه‌رو می‌شود آیا سازمان‌هایی غرق در خودخواهی و فساد وجود ندارند؟ قبول دولتی مثل دولت‌های قبلی یعنی دولتی که هر طرفی یا طایفه‌ای در آن پست‌هایی را به اسم منشور قبلی صاحب شوند، ممکن نیست.

انتهای پیام