• سه‌شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۶
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99062518736
  • خبرنگار : 50189

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کرمان خبر داد

افزایش بودجه شهرداری‌های استان کرمان در سال جاری

افزایش بودجه شهرداری‌های استان کرمان در سال جاری

ایسنا/کرمان مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کرمان از افزایش بودجه شهرداری‌های استان کرمان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان به بودجه کل شهرداری‌های استان اضافه شده و همین امر باعث شده بودجه شهرداری‌های کل استان به ۲۸۵۰ میلیارد تومان برسد.

"علی شهسواری" صبح امروز ۲۵ شهریورماه در همایش شهرداران سراسر استان کرمان گفت: در سطح استان کرمان ۸۲ شهرداری فعال است که تنها ۱۵ مورد آن در دولت تدبیر و امید ایجاد شده‌اند و دو شهرداری دیگر نیز در آینده نزدیک نیز به جمع شهرداری‌های استان کرمان اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به بودجه شهرداری‌ها اظهار کرد: در سال گذشته کل بودجه شهرداری‌های استان ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوده که ۷۸۲ میلیارد تومان آن اعتبارات عمرانی و مابقی هزینه جاری شهرداری‌ها بوده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کرمان از افزایش بودجه شهرداری‌های استان کرمان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان به بودجه کل شهرداری‌های استان اضافه شده و همین امر باعث شده بودجه شهرداری‌های کل استان به ۲۸۵۰ میلیارد تومان برسد.

شهسواری افزود: در سال جاری و تا پایان مردادماه، از محل مالیات بر ارزش افزوده و آلایندگی ها ۲۶۴ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌های سراسر استان واریز شده است که نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته گفتنی است که در سال جاری از محل اعتبارات ملی ۴۳ میلیارد تومان، از محل جرایم راهنمایی و رانندگی ۷.۵ میلیارد تومان (جهت رفع نقاط حادثه خیز) و به منظور خرید قیر رایگان نیز ۱۹ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها واریز شده است

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کرمان ادامه داد: در سال گذشته ۱۲۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و ۶۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به شهرداری‌های سراسر استان پرداخت شده بود.

وی از فرسوده بودن ماشین‌آلات و تجهیزات شهرداری‌ها گله کرد و گفت: در سال جاری ۵۲ ماشین آلات آتشنشانی، خدماتی و ... خریداری و تحویل شهرداری‌ها داده شده یا در حال واگذاری است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کرمان درباره عملکرد پنج دوره شوراهای شهر استان کرمان اظهار کرد: در شوراهای شهرهای استان کرمان از حدود ۱۲ هزار مصوبه ارسالی به فرمانداری ها به منظور بررسی در کمیته انطباق، ۷۹ درصد مصوبات مورد تایید قرار گرفته، ۱۱.۵ درصد مصوبات مبهم و ۹.۵ درصد هم مورد مخالفت و در نتیجه مورد اعتراض قرار گرفته‌ است.

شهسواری خاطر نشان کرد: امسال با هدف بهبود زندگی شهری، پروژه‌های عمرانی شهرداری‌های استان در هفته دولت با حضور مسئولین کشوری، استانی و محلی به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

انتهای پیام