• سه‌شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99062518992
  • خبرنگار : 50190

استاندار کرمان خبر داد

۲۴ مهرماه، افتتاح خط اول انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان

۲۴ مهرماه، افتتاح خط اول انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان

ایسنا/کرمان استاندار کرمان از افتتاح خط اول انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان در ۲۴ مهرماه سال جاری خبر داد.

دکتر "محمدجواد فدایی" در جلسه ای با مدیران عامل تعدادی از صنایع بزرگ استان کرمان با اشاره به زمینه مشارکت صنایع استان در اجرای خط دوم انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان اظهار کرد:  اجرای این طرح جزء نیازهای ضروری صنایع بود که با مشارکت خود شرکت‌های متقاضی به نتیجه رسید و این تاسیسات و مسیر تملک شده زمینه را برای اجرای خط دوم هم مهیا کرده تا با اجرای آن آب مورد نیاز بخش صنعت برای اجرای طرح‌های توسعه تامین شود. 

استاندار کرمان افزود: امیدواریم بتوانیم خط اول انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان را در ۲۴ مهرماه سال جاری به بهره برداری برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به تلاش سه ساله برای رفع مشکل تامین آب شرب شهر کرمان، به برخی چالش‌های بانکی پیش روی تامین مالی طرح انتقال آب سد صفا رود به کرمان اشاره کرد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با تمجید از تلاش های شبانه روزی کادر درمانی و بهداشتی استان کرمان گزارشی از روند شیوع ویروس کرونا ارایه داد و گفت: به رغم اینکه استان کرمان به دلیل اقدامات مدیریتی در ماه‌های نخست از وضعیت مطلوبی برخوردار بود اما به مرور با بازگشایی‌ها وضعیت آمار مبتلایان روند افزایشی پیدا کرد.

فدایی با اشاره به اینکه در حال حاضر استان کرمان همچنان در وضعیت خطر قرار دارد اما آمارها نشان می‌دهد که این وضعیت به آرامی رو به بهبود است، بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، همچنین در جلسه ای با حضور محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، استاندار کرمان، نماینده مردم شرق استان کرمان در خانه ملت و فرمانداران شهرهای بم‏‏، نرماشیر، ریگان و فهرج برگزار طرح‌های اولویت‌دار عمرانی و اقتصادی این منطقه بررسی شد

در این جلسه مقرر شد طرح‌های بزرگ اولویت‌دار مانند احداث جاده «ریگان – جاسک»‏، تکمیل بیمارستان‌های در دست احداث بم و دیگر شهرها‏‏، تامین آب شرب بم و سه شهر دیگر از سد نسأ و... از طریق دفتر معاون اول رییس جمهوری پیگیری شود.

همچنین در این جلسه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با پیشنهاد استاندار کرمان برای تخصیص حداقل ۵۰ میلیارد تومان به منظور ایجاد گلخانه‌های تولید محصول کشاورزی موافقت کرد و قرار شد طرح جامعی برای احداث گلخانه‌ها در هر چهار شهر از سوی فرمانداری‌ها تهیه شود و سپس با نظر نهاد ریاست جمهوری و همکاری دستگاه‌های مرتبط برای اجرای آن از محل ردیف‌های قانونی تامین اعتبار شود. 

به گزارش ایسنا، همچنین در این جلسه مقرر شد تکمیل طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد نیز با پیگیری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و همکاری نهادهایی چون بنیاد مستضعفان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط دنبال شود.

براساس این گزارش اتمام ۳۰۰ طرح بزرگ در شرق استان کرمان در مجموع نیازمند اعتباری در حدود ۸ هزار میلیارد تومان است. 

انتهای پیام