• سه‌شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۱
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 99062519019
  • منبع : وزارت آموزش و پرورش

کیفی سازی نیروی انسانی آموزش و پرورش در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی

کیفی سازی نیروی انسانی آموزش و پرورش در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: ساماندهی نیروی انسانی یک گام بلند در اجرای سند تحول است.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه شورای تخصصی تحول و نوسازی نظام آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی و در جمع خبرنگاران بابیان اینکه دستور اول این جلسه مسئله نیروی انسانی وزارت آموزش‌وپرورش بود اظهار کرد: معلم در نظام تعلیم و تربیت جانشین همه نداشتن‌ها و جبران‌کننده همه کاستی‌هاست.

وی اضافه کرد: اگر یک مدرسه با امکانات کافی نداشته باشیم و یک معلم باصلاحیت داشته باشیم قادر خواهیم بود که اهداف خود را پیش ببریم و اگر معلم دارای توانمندی لازم نباشد قطعاً به اهداف خود نخواهیم رسید.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: ما متعهد هستیم که سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را اجرایی کنیم و برای اجرای آن ساماندهی نیروی انسانی یک گام بلند محسوب می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی افزود: در موضوع نیروی انسانی هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی باید به وضعیت قابل قبولی برسیم و در سال‌های اخیر روش‌های متعددی را برای جذب نیروی انسانی به کار گرفته‌ایم و آثار و تبعات هرکدام از این روش‌ها مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و چارچوبی برای دستیابی به کیفیت در نیروی انسانی مشخص شد که در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار خواهد گرفت و پس از تصویب اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام