• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۵
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99062619657
  • خبرنگار : 50176

موکب‌ها در مناطق حاشیه‌نشین شهرها ورود کنند

موکب‌ها در مناطق حاشیه‌نشین شهرها  ورود کنند

ایسنا/لرستان دبیر ستاد اربعین لرستان گفت: موکب‌ها در مناطق حاشیه‌نشین شهرها ورود کنند.

حمید کشکولی در اجتماع بزرگ اربعین که ۲۵ شهریورماه صورت گرفت، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط کرونا جهت برگزاری مراسم اربعین ابلاغیه‌ها متفاوت بود و تا مردادماه ابلاغ شده بود که مقدمات اربعین را آماده کنند ولی این ابلاغیه‌ها قوی نبود که در نهایت بنا شد که  موکب‌ها در داخل کشور اقداماتی انجام دهند در همین راستا طرح‌ها و ایده‌های بسیار خوبی مطرح شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا بر اساس آخرین ابلاغیه بنا شد موکب‌ها در مناطق حاشیه‌نشین شهرها  ورود کنند و کمیته مشارکت‌های اربعینی نسبت به ثبت‌نام و بسیج موکب‌های داوطلب در مناطق فقیرنشین کشور اقدام و خدمات مومنانه و همچنین اقدامات فرهنگی توسط این کمیته با شعار اربعین و با عنوان موکب اربعین در مناطق محروم انجام شود.

عباس علیشاهی، دبیر اجرایی ستاد اربعین لرستان نیز در این مراسم موکب‌ها را ظرفیت عظیمی برای جمهوری اسلامی و به تبع آن استان دانست و گفت: در مبارزه با کرونا حضور موکب‌داران حضور معنوی و جانانه‌ای بود و برای ما افتخار است که امام حسین (ع) چنین سربازانی دارد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه موکب‌ها برای حضور در همه عرصه‌ها آمادگی دارند و مسئولان باید از اخلاص، ایثار و حسن نیت آن‌ها در همه مقاطع کشور بهره ببرند تا بتواند مشکلات را حل کنند.

علیشاهی با بیان این‌که در اربعین سال گذشته تعداد موکب‌ها در لرستان از ۱۰ الی ۱۲ موکب به ۳۸ موکب رسید، افزود: سال گذشته در استان مواکب زیادی در ورودی‌های استان اقدام به پرپایی  موکب کردند که بسیار ارزشمند بود و حتی  مردم در شهرهای سیل‌زده نیز موکب برپا کرده بودند و در  سراسر استان شور حسین(ع) برپا بود.

دبیر ستاد اجرایی اربعین لرستان عنوان کرد: استان در سال‌های اخیر تنها استانی است که در داخل  استان، مرز مهران، کربلا و نجف موکب برپا می‌کند و  میزبان زائران در برگشت نیز بوده که این یک افتخار برای استان است.

انتهای پیام