• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۶
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99062619839
  • خبرنگار : 50293

ساخت دومین مجتمع آموزشی میبد با کمک ۵۰ میلیارد تومانی خیرین

ساخت دومین مجتمع آموزشی میبد با کمک ۵۰ میلیارد تومانی خیرین

ایسنا/یزد دومین مجتمع آموزشی خیری شهرستان میبد با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان با زیربنای ۲۵ هزار مترمربع ایجاد خواهد شد.

«حسین فلاح» فرماندار میبد در مراسم امضای این تفاهم‌نامه ساخت فاز اول این مجتمع آموزشی که با حضور مسئول دفتر امام‌ جمعه و مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان و احمد امامی‌فر از فعالان صنعتی و خیرین این شهرستان به امضا رسید، گفت: این مجتمع آموزشی در قالب طرح «هر کارخانه، یک مدرسه» و با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی و نیاز به بازسازی و نوسازی مدارس در شهرستان میبد ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: این مجموعه‌ی‌اموزشی با اعتبار ۵ میلیارد تومان اعتبار ایجاد خواهد شد و در همین راستا نیز طی هفته‌های آتی، پنجمین، ششمین و هفتمین واحدهای صنعتی هم پای‌کار خواهند آمد و در این طرح مشارکت خواهند کرد.

«محسن موحدی فرد» مدیر آموزش‌ و پرورش میبد هم با بیان این که امسال آموزش‌ و پرورش شهرستان جمعیت ۲۵ هزار دانش‌آموزی را تجربه می‌کند که بعد از مرکز استان بیشترین جمعیت دانش‌آموزی است، گفت: در حال حاضر سه مجتمع آموزشی در سطح استان کلید خورده است که دو مورد در مرکز استان و یکی هم در میبد است.

وی افزود: مجتمع آموزشی میبد در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع و در زیربنای ۲۵ هزار مترمربع در دو طبقه ساخته خواهد شد و امیدواریم که یک‌پنجم جمعیت دانش‌آموزی شهرستان در سال‌های آینده در فضای فیزیکی خوب از مباحث آموزشی، تربیتی، اخلاقی و مذهبی این آموزشگاه بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، موحدی فرد گفت: ساخت کامل این مجتمع بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد که فاز اول آن در قالب ۱۲ کلاس با پنج میلیارد تومان را این خیر گرامی برعهده خواهند داشت.

انتهای پیام